Αθλητικά /Ποδόσφαιρο /

Super League

Δημοσίευση: 21 Ιανουαρίου 2018 19:49

Νίκη… “χρυσάφι” για την Λαμία

Άσσο από το μανίκι έβγαλε ο Μπάμπης Τεννές κι έδωσε στην ομάδα του τη νίκη κόντρα στον Αστέρα Τρίπολης.

Με γκολ του Αλέξανδρου Καραγιάννη στο 72ο λεπτό, η Λαμία πήρε νίκη από χρυσάφι (1-0) απέναντι στον Αστέρα Τρίπολης, και βελτίωσε σημαντικά τη βαθμολογική θέση της.

Σε ένα ισορροπημένο παιχνίδι, οι Αρκάδες έχασαν την πρώτη μεγάλη ευκαιρία στη συνάντηση όταν στο 28ο λεπτό η βολίδα του Κυριακόπουλου από διαγώνια θέση και έξω από την περιοχή της Λαμίας έστειλε την μπάλα στο δεξί δοκάρι, στη μοναδική συγκίνηση των πρώτων 45 λεπτών.

Οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν τα δοκάρια στο 62΄, όταν στο γέμισμα του Βάντερσον από δεξιά η κεφαλιά-ψαράκι του Μπούντνικ σταμάτησε στο σίδερο του Αθανασιάδη. Στο 67΄ ο Κώτσιρας έχασε καλή ευκαιρία, όταν δεν τελείωσε σωστά τη φάση στο ριμπάουντ από την απόκρουση του Παπαδόπουλου σε σουτ του Τόνσο και πέντε λεπτά αργότερα το παιχνίδι κρίθηκε υπέρ της Λαμίας.

Ύστερα από βολέ του τερματοφύλακα Παπαδόπουλου η άμυνα του Αστέρα αδράνησε, ο Καραγιάννης βγήκε στην πλάτη των Αρκάδων και πρόλαβε τον Αθανασιάδη, που δεν έβαλε σωστά τα χέρια του, σκοράροντας σε άδειο τέρμα το μοναδικό γκολ του αγώνα.

ΛΑΜΙΑ (Μπάμπης Τεννές): Παπαδόπουλος, Βασιλαντωνόπουλος, Παντελιάδης, Αναστασιάδης, Ασίγκμπα, Όμο, Ορτέγκα (67΄ Καραγιάννης), Μπλάζιτς, Πίτι (58΄ Ακόστα), Βάντερσον (80΄ Κουτρομάνος), Μπούντνικ

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (Σάββας Παντελίδης): Αθανασιάδης, Μπέρτος (75΄ Γκοντό), Πασαλίδης, Τριανταφυλλόπουλος, Κυριακόπουλος, Μουνάφο, Τσιλιανίδης, Τόνσο, Ντούντου (81΄ Μαντιντά), Ισνάλντο (46΄ Κώτσιρας), Μανιάς.

Pοή στη κατηγορία: Αθλητικά
Σάρωσε ο Λάνθιμος: 10 υποψηφιότητες στα Όσκαρ19:41Στο εδώλιο άνδρας για την κακοποίηση των πέντε σκύλων του19:28Εισαγγελικά “ραβασάκια” σε 15 για την υπόθεση του Φλώρου19:14Aγωνία για βρέφος με εγκαύματα από καυτή σούπα!19:02“Προξενιό” δια χειρός… Ερντογάν (βίντεο)18:49Καμμένος: θα ψηφίσω πρόταση δυσπιστίας για τη Συμφωνία των Πρεσπών18:35Τα πέντε “αγκάθια” στη διαπραγμάτευση με τους δανειστές18:22“Στο τραπέζι” οι πρόωρες εκλογές στην FYROM18:10Η ανώτατη των ποινών για τον 17χρονο συνεργό στη δολοφονία στου Φιλοπάππου17:57Αγόρασε τον Οικονόμου η ΑΕΚ17:44Ο καιρός για τους αγρότες17:31“Πέρασε” από την Επιτροπή της Βουλής η Συμφωνία των Πρεσπών17:20Πέρασε στους “8” ο Πανιώνιος17:07Ζάκυνθος: Συλλαλητήριο για την κλειστή ΜΕΘ του νοσοκομείου16:55Σφοδρές αντιπαραθέσεις στη Βουλή για τη Συμφωνία των Πρεσπών16:41Αλυτρωτισμός η άποψη ότι η Μακεδονία είναι μόνο ελληνική, λέει ο Φίλης16:28Συνελήφθη αρχαιοκάπηλος λίγο πριν πουλήσει έναν ανεκτίμητο θησαυρό (εικόνες)16:14“Πέτα τη φριτέζα”: Η Κατερίνα Λέχου στο Φτασμένο (εικόνες)16:01“Το Πρωινό”: η “έκπληξη” της Νατάσας Θεοδωρίδου σε Μπεγνή-Καραφώτη (βίντεο)15:48Σοκ από το πόρισμα του ιατροδικαστή για τον θάνατο της μαθήτριας από την Λαμία15:35

Γκολ από τα παιχνίδια του Σαββάτου στα ευρωπαϊκά γήπεδα20-01-2019 14:13

Συγκίνηση και θαυμασμός για το έπος του Στέφανου Τσιτσιπά στη Αυστραλία20-01-2019 20:10

Τσιτσιπάς: αυτήν την στιγμή είμαι ο πιο ευτυχισμένος άνθρωπος του κόσμου!20-01-2019 14:24

Πανηγυρισμοί των Ελλήνων της Μελβούρνης για τη νίκη του Τσιτσιπά20-01-2019 17:26

Νέο σόου Αντετοκούνμπο και νίκη των Μπακς στο Ορλάντο20-01-2019 14:12

Νίκη-θρίλερ της Λίβερπουλ, εκτός έδρας νίκη της Μπάγερν19-01-2019 21:07

Νικηφόρα πέρασε από τα Γιάννενα ο Ολυμπιακός19-01-2019 21:06

Υπέγραψε ο γιος του Σουμάχερ με την Ferrari19-01-2019 18:27

“Παραδόθηκε” και στη Ζαλγκίρις ο Παναθηναϊκός19-01-2019 13:56

Εύκολη νίκη για τον Ολυμπιακό κόντρα στην Χίμκι18-01-2019 14:10

Ποδοσφαιριστής ανέτρεψε συμπαίκτη του και δόθηκε πέναλτι!16-01-2019 18:21