LATEST NEWS

Αθλητικά /ΠοδόσφαιροΔημοσίευση: 25 Σεπτεμβρίου 2018 21:40

Με το... δεξί ο Αστέρας Τρίπολης στο Κύπελλο Ελλάδας

Δύσκολη νίκη για τους Αρκάδες κόντρα στον Απόλλωνα Σμύρνης. Τα αποτελέσματα στους υπόλοιπους αγώνες.

Με το... δεξί στον 6ο όμιλο του Κυπέλλου Ελλάδας μπήκε ο Αστέρας Τρίπολης, ο οποίος επιβλήθηκε με 2-1 του Απόλλωνα Σμύρνης στο «Θεόδωρος Κολοκοτρώνης». Μαρτίνεθ (68΄) και Βαλιέντε (86΄) ήταν οι σκόρερ των «Αρκάδων», ενώ για την «ελαφρά ταξιαρχία» είχε ισοφαρίσει προσωρινά ο Τζανετόπουλος (74΄).

Οι γηπεδούχοι είχαν τη μεγαλύτερη ευκαιρία στο ματς στο 46ο λεπτό με τον Τσιλιανίδη να μην μπορεί να νικήσει τον Βάσιτς. Τελικά η πίεση που άσκησαν οι γηπεδούχοι απέφερε αποτέλεσμα στο 68΄, μετά την ωραία ατομική προσπάθεια του Κότσιρα και την προσωρινή απόκρουση του Βάσιτς ήρθε ο Μαρτίνεθ με δυνατό σουτ να ανοίξει το σκορ για τον Αστέρα (η μπάλα βρήκε και λίγο στον Γκονζάλες κι άλλαξε πορεία (1-0).

Μόλις 6 λεπτά διήρκησαν οι πανηγυρισμοί των Αρκάδων, καθώς στο 74΄ ο Τζανετόπουλος ισοφάρισε για τον Απόλλωνα με σουτ από το σημείο του πέναλτι, ύστερα από το φάουλ του Σικαμπάλα. Η ομάδα του Σάββα Παντελίδη είχε τη μεγάλη ευκαιρία να πάρει τη νίκη στο 79΄, όταν δύο λεπτά νωρίτερα κέρδισε πέναλτι σε χέρι του Γκαρός, αλλά ο Βάσιτς με υπέροχη επέμβαση δεν επέτρεψε στον Μανιά να σκοράρει. Τελικά τη λύση στους γηπεδούχους έδωσε στο 86ο λεπτό ο Βαλιέντε με γυριστή κεφαλιά.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (Σάββας Παντελίδης): Αθανασιάδης, Κότσιρας, Μαρτίνεθ (84΄ Κυριακόπουλος), Τριανταφυλλόπουλος, Βαλιέντε, Μουνάφο, Μπελόκ, Τσιλιανίδης (60΄ Φερνάντες), Καλτσάς, Ρόλε (60΄ Μανιάς), Δουβίκας

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ (Αλμπέρτο Μοντεαγούδο): Βάσιτς, Στάθης, Οριχβέλα, Λούκις, Βαφέας, Τζανετόπουλος, Κλοντιάν, Ελ Χέλβε (61΄ Γκαρός), Αλμέιδα Πέδρο (46΄ Γκονζάλες), Φανταλά, Βαρκάς (70΄ Ακόστα).

Τα αποτελέσματα της 1ης αγωνιστικής της φάσης των ομίλων του Κυπέλλου Ελλάδας:

1ος όμιλος

Ατρόμητος-ΠΑΣ Γιάννινα      21:30

Θύελλα Καμαρίου-ΑΕΠ Ηρακλής (27/9, 16:30)

Pοή στη κατηγορία: Αθλητικά
Εργάτης σκοτώθηκε σε λατομείο της Δράμας13:23O Μακρόν ζητά βοήθεια από τον Σαρκοζί για τα “κίτρινα γιλέκα”13:11Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ: Αυτός είναι ο αντικαταστάτης του Μουρίνιο12:58Θρίλερ στο Άργος: τη μαχαίρωσε στο κέντρο της πόλης12:46Πέθανε ο 6χρονος που είχε τυλιχθεί με το λουρί του σκύλου12:32Υπεγράφη υπουργική απόφαση για έκτακτο επίδομα θέρμανσης12:14Αποκαταστάθηκε η ηλεκτροδότηση στα νότια προάστια 12:02Τραυματισμός διανομέα σε τροχαίο (εικόνες)11:51Ξεσπούν οι κάτοικοι των Εξαρχείων: Η κατάσταση στην περιοχή είναι χειρότερη από ποτέ11:39Αποκλειστικά στο “Πρωινό”: Αυτοί είναι οι παίκτες που έκλεισαν στο “YFSF” (βίντεο)11:26Έκρηξη σε ΑΤΜ στα Γλυκά Νερά (βίντεο)11:14Σοκ: Ξυλοκόπησαν τον διεθνή διαιτητή Θανάση Τζήλο 11:01Ο Μιχάλης Ρακιντζής μιλά για τις “τρέλες” του στο “The 2inght Show” (βίντεο)10:50Χριστούγεννα: Πότε κλείνουν και πότε ανοίγουν τα σχολεία10:37Το “‘στρωσε” για τα… καλά – Πού χρειάζονται αλυσίδες (εικόνες)10:25Λευκός Οίκος: Ο Τραμπ δεν δεσμεύτηκε να εκδόσει τον Γκιουλέν10:12Τραγωδία: Πολύνεκρο δυστύχημα με θύματα μέλη ΜΚΟ (βίντεο)09:57Ζώδια: οι προβλέψεις της Τετάρτης09:45Μπλακ άουτ στα νότια προάστια09:34“The 2night Show”: Συγκλονίζει η αποκάλυψη της Ελένης Ανουσάκη για το πρόβλημα υγείας της (βίντεο)09:21
00:01:39
Ποια είναι η Ντιναμό Κιέβου που «έπεσε» στον δρόμο του Ολυμπιακού17-12-2018 20:47
00:01:32
Βραβεία ΠΣΑΤ: Κορυφαίοι αθλητές της χρονιάς Πετρούνιας και Κορακάκη15-12-2018 15:37
00:00:16
Βίντεο του Σαλβίνι για τον αποκλεισμό της Μίλαν από τον Ολυμπιακό14-12-2018 10:28