LATEST NEWS

Αθλητικά /ΠοδόσφαιροΔημοσίευση: 25 Σεπτεμβρίου 2018 21:40

Με το... δεξί ο Αστέρας Τρίπολης στο Κύπελλο Ελλάδας

Δύσκολη νίκη για τους Αρκάδες κόντρα στον Απόλλωνα Σμύρνης. Τα αποτελέσματα στους υπόλοιπους αγώνες.

Με το... δεξί στον 6ο όμιλο του Κυπέλλου Ελλάδας μπήκε ο Αστέρας Τρίπολης, ο οποίος επιβλήθηκε με 2-1 του Απόλλωνα Σμύρνης στο «Θεόδωρος Κολοκοτρώνης». Μαρτίνεθ (68΄) και Βαλιέντε (86΄) ήταν οι σκόρερ των «Αρκάδων», ενώ για την «ελαφρά ταξιαρχία» είχε ισοφαρίσει προσωρινά ο Τζανετόπουλος (74΄).

Οι γηπεδούχοι είχαν τη μεγαλύτερη ευκαιρία στο ματς στο 46ο λεπτό με τον Τσιλιανίδη να μην μπορεί να νικήσει τον Βάσιτς. Τελικά η πίεση που άσκησαν οι γηπεδούχοι απέφερε αποτέλεσμα στο 68΄, μετά την ωραία ατομική προσπάθεια του Κότσιρα και την προσωρινή απόκρουση του Βάσιτς ήρθε ο Μαρτίνεθ με δυνατό σουτ να ανοίξει το σκορ για τον Αστέρα (η μπάλα βρήκε και λίγο στον Γκονζάλες κι άλλαξε πορεία (1-0).

Μόλις 6 λεπτά διήρκησαν οι πανηγυρισμοί των Αρκάδων, καθώς στο 74΄ ο Τζανετόπουλος ισοφάρισε για τον Απόλλωνα με σουτ από το σημείο του πέναλτι, ύστερα από το φάουλ του Σικαμπάλα. Η ομάδα του Σάββα Παντελίδη είχε τη μεγάλη ευκαιρία να πάρει τη νίκη στο 79΄, όταν δύο λεπτά νωρίτερα κέρδισε πέναλτι σε χέρι του Γκαρός, αλλά ο Βάσιτς με υπέροχη επέμβαση δεν επέτρεψε στον Μανιά να σκοράρει. Τελικά τη λύση στους γηπεδούχους έδωσε στο 86ο λεπτό ο Βαλιέντε με γυριστή κεφαλιά.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (Σάββας Παντελίδης): Αθανασιάδης, Κότσιρας, Μαρτίνεθ (84΄ Κυριακόπουλος), Τριανταφυλλόπουλος, Βαλιέντε, Μουνάφο, Μπελόκ, Τσιλιανίδης (60΄ Φερνάντες), Καλτσάς, Ρόλε (60΄ Μανιάς), Δουβίκας

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ (Αλμπέρτο Μοντεαγούδο): Βάσιτς, Στάθης, Οριχβέλα, Λούκις, Βαφέας, Τζανετόπουλος, Κλοντιάν, Ελ Χέλβε (61΄ Γκαρός), Αλμέιδα Πέδρο (46΄ Γκονζάλες), Φανταλά, Βαρκάς (70΄ Ακόστα).

Τα αποτελέσματα της 1ης αγωνιστικής της φάσης των ομίλων του Κυπέλλου Ελλάδας:

1ος όμιλος

Ατρόμητος-ΠΑΣ Γιάννινα      21:30

Θύελλα Καμαρίου-ΑΕΠ Ηρακλής (27/9, 16:30)

Pοή στη κατηγορία: Αθλητικά
“Ωκεανίς”: Χιόνια, δριμύ ψύχος και θυελλώδεις άνεμοι07:00Προσάραξη φορτηγού πλοίου στην Μύκονο00:10Viral η ταινία μικρού μήκους του ΕΟΤ που διαφημίζει τις ομορφιές της Ελλάδας (βίντεο)23:59Ζώνη απαγόρευσης πτήσεων για drones στα ελληνικά αεροδρόμια23:48Βρέθηκε γυμνός στο παράθυρο στούντιο μασάζ (βίντεο)23:36Νέους “κεραυνούς” κατά του Στουρνάρα εξαπέλυσε ο Πολάκης (βίντεο)23:24Συντριβή Boeing 767 κοντά στο αεροδρόμιο του Χιούστον23:11Ένα τατουάζ για τον μικρό Χριστόφορο, που δίνει “μάχη” με τον καρκίνο (βίντεο)22:58“Πέτα τη φριτέζα”: Ένας ευγενής και ένα ροζ βιβλίο ανάβουν… φωτιές στο Φτασμένο (εικόνες)22:44Τα νομοθετήματα της Κυβέρνησης “ζεσταίνουν” τα σενάρια για πρόωρες εκλογές (βίντεο)22:31Η μεγαλύτερη μέλισσα του κόσμου εμφανίστηκε ξανά μετά από 38 χρόνια (εικόνες)22:18Οι ταινίες που θα “κονταροχτυπηθούν” στα φετινά Όσκαρ (βίντεο)22:05Χάος στη Βενεζουέλα: πυρπόλησαν φορτηγά με ανθρωπιστική βοήθεια (βίντεο)21:52“Οι Στοιχειωμένοι” του Δημήτρη Μαραμή, στο Μέγαρο Μουσικής Αθηνών21:51Δεν έμεινε τίποτα! Λεωφορείο πάτησε νάρκη (βίντεο)21:39Επιστροφή στις νίκες για την ΑΕΚ21:26Από διπολική διαταραχή φέρεται να πάσχει ο μητροκτόνος του Μενιδίου (βίντεο)21:15Ρέθυμνο: έκλεψαν τον απινιδωτή που είχε τοποθετηθεί σε πολυσύχναστο δρόμο21:04Συγκινημένος ο Υπάτιος Πατμάνογλου για τη γέννηση της κόρης του (βίντεο)20:51Πέθανε ο σκηνοθέτης του “Singin' in the Rain”20:37
00:02:06Πανηγυρική πρόκριση του Στέφανου Τσιτσιπά στον τελικό του Open της Μασσαλίας Σήμερα 20:29
00:01:08
Θρήνος στην κηδεία του 17χρονου ποδοσφαιριστή που προδόθηκε από την καρδιά του 18-02-2019 20:23
00:01:53
All Star Game: Ρεκόρ Αντετοκούνμπο παρά την ήττα της Team Giannis18-02-2019 20:43
00:01:15
Ο Ολυμπιακός συνέτριψε την ΑΕΚ, αλλά «έχασε» τον Χριστοδουλόπουλο18-02-2019 13:58
00:05:04
Έτσι έπεσε το μοιραίο αεροπλάνο που μετέφερε τον Εμιλιάνο Σάλα18-02-2019 16:15
00:02:01
Άννα Κορακάκη: θέλω το χρυσό μετάλλιο και στους Ολυμπιακούς του 2020!17-02-2019 20:47