Ποδόσφαιρο

27 Ιουλίου 2017 23:23

Κέρδισε την Γκαμπάλα και το χειροκρότημα του κόσμου ο Παναθηναϊκός

Η ομάδα του Μαρίνου Ουζουνίδη πήρε το πάνω χέρι στην υπόθεση της πρόκρισης, χωρίς ωστόσο να καταφέρει να πετύχει σκορ ασφαλείας.

-

Άφησε καλές εντυπώσεις ο Παναθηναϊκός στο πρώτο επίσημο παιχνίδι της νέας περιόδου.

Οι “πράσινοι” νίκησαν 1-0 την Γκαμπάλα, με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μολίνς στο 37ο λεπτό και έκανε το πρώτο βήμα για την πρόκριση στα play offs του Europa League.

Το 1-0 έμελλε να είναι και το τελικό σκορ.

Παρά την ανωτερότητά του σε όλο το 90λεπτο (είχε 18 προσπάθειες και δύο δοκάρια) ο Παναθηναϊκός δεν κατόρθωσε να φτάσει σε ένα δεύτερο τέρμα.

Η ρεβάνς θα διεξαχθεί στις 3 Αυγούστου στο Αζερμπαϊτζάν.