15 Σεπτεμβρίου 2019 21:25 Τελευταία ενημέρωση : 16 Σεπτεμβρίου 2019 15:21

“Σβηστά” νίκησε η ΑΕΚ την Λαμία

Έπαιξε όσο έπρεπε η Ένωση για να πάρει τη νίκη στο ΟΑΚΑ…

-

Δεύτερο διαδοχικό τρίποντο για την αναγεννημένη ΑΕΚ του Νίκου Κωστένογλου, που επικράτησε 2-0 της Λαμίας στο ΟΑΚΑ, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής της Super League.

Το σκορ άνοιξε ένας... πρώην παίκτης της ΑΕΚ, ο Βασίλης Πλιάτσικας με αυτογκόλ μετά από γύρισμα του Λιβάγια στο 37΄, ενώ το 2-0 διαμόρφωσε ο Όγκιεν Βράνιες στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου (45+3΄) με προβολή μετά από εκτέλεση φάουλ του Λιβάγια.

Έτσι, συνεχίζεται κι η πρωτοφανής παράδοση που έχει δημιουργηθεί μεταξύ των δύο ομάδων, αφού όλοι (5) οι αγώνες ΑΕΚ-Λαμία στο ΟΑΚΑ, έχουν ολοκληρωθεί με το ίδιο σκορ υπέρ των γηπεδούχων!

ΑΕΚ (Νίκος Κωστένογλου): Μπάρκας, Μπακάκης, Βράνιες, Οικονόμου, Λόπες, Κρστίτσιτς (76΄ Γαλανόπουλος), Σιμόες, Ζεράλντες (71’ Βέρντε), Λιβάγια, Αλμπάνης (63’ Κλωναρίδης), Γιακουμάκης.

ΛAMIA (Σωτήρης Αντωνίου): Βελλιδης, Σάλιακας, Βύντρα, Πλιάτσικας, Αντέτζο, Βάντερσον, Δημούτσος (85΄ Μπουλούλης), Μπεχαράνο (36΄λ.τρ. Βασιλόγιαννης), Σκόνδρας, Ρόμανιτς (65΄ Τουράμ), Καραμάνος.