09 Μαΐου 2021 23:43 Τελευταία ενημέρωση : 10 Μαΐου 2021 00:19

Γιουβέντους - Μίλαν: Κάζο για τη “Μεγάλη Κυρία”

Η Μίλαν ταπείνωσε τη Γιουβέντους και την αφήνει εκτός Champions League.

-

Στη μεγάλη “μονομαχία” για μια θέση στο Champions League της νέας περιόδου και ταυτόχρονα στο σούπερ ντέρμπι της 35ης αγωνιστικής, η Μίλαν πέρασε θριαμβευτικά με 3-0 από το Τορίνο επί της Γιουβέντους, που υποχώρησε στην 5η θέση κι αυτήν τη στιγμή η πρωταθλήτρια Ιταλίας βρίσκεται εκτός διοργάνωσης!

Οι “ροσονέρι” έκαναν επίδειξη δύναμης απέναντι στους αγνώριστους “μπιανκονέρι”, καθώς το γκολ του Μπραχίμ Ντίας στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου αποσυντόνισε τους γηπεδούχους.

Η Γιουβέντους έψαξε σπασμωδικά την ισοφάριση, έδωσε χώρους και τιμωρήθηκε, με τους Άντε Ρέμπιτς στο 78΄ και Φικάγιο Τομόρι στο 82΄ να δίνουν διάσταση θριάμβου στη νίκη της Μίλαν.

Η ομάδα του Στέφανο Πιόλι, που είχε χάσει και πέναλτι με τον Φρανκ Κεσί στο 58ο λεπτό, έφτασε στους 72 βαθμούς και ισοβαθμεί στη δεύτερη θέση με την Αταλάντα.

Γηροκομείο στα Χανιά: Συγκλονίζει ο γιος ηλικιωμένου (βίντεο)

ΗΠΑ: Μακελειό σε πάρτι γενεθλίων

Λίμνη Πλαστήρα: υψώθηκε η μεγαλύτερη ελληνική σημαία στον κόσμο!