“Καμπανάκι” για την Εθνική εν όψει Ευρωμπάσκετ

Η ομάδα του Κώστα Μίσσα γνώρισε βαριά ήττα από τη Σερβία στο τουρνουά του Βελιγραδίου.

Ηχηρό “χαστούκι” δέχθηκε το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα εν όψει του Ευρωμπάσκετ, καθώς γνώρισε τη συντριβή με 93-61 από την εθνική ομάδα της Σερβίας στο τουρνουά του Βελιγραδίου.

Η ομάδα του Κώστα Μίσσα εμφανίστηκε νωχελική απέναντι σε έναν αντίπαλο που έβγαλε τεράστια ενέργεια στο παρκέ και είχε εκπληκτικά ποσοστά ευστοχίας στα τρίποντα (10/13).

Οι γηπεδούχοι ξέφυγαν με διαφορά 28 πόντων από το πρώτο ημίχρονο και έκαναν ό,τι ήθελαν στον αγώνα. Στην τελευταία περίοδο η διαφορά εκτοξεύθηκε ακόμη και στο +38.

Για τη Σερβία δεν αγωνίστηκαν οι Τεόντοσιτς και Ραντούλιτσα, ενώ η “γαλανόλευκη” δεν είχε τους αδελφούς Αντετοκούνμπο και τον Μπόγρη.

Τα δεκάλεπτα: 23-15, 45-22, 66-36, 93-61