Δια χειρός Αντετοκούνμπο τα “Ελάφια” έκαναν το 2-2

Ο “Greek Freak” χτύπησε 5 δευτερόλεπτα πριν από τη λήξη και τώρα οι Μπακς πάνε στη Βοστώνη για το break και την πρόκριση.

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο ήρθε ως από μηχανής Θεός να σώσει τους Μπακς που πήγαν να χάσουν ένα δικό τους παιχνίδι.

Με δικό του φόλοου στα 5,1’’ πριν από το τέλος, η ομάδα του Μιλγουόκι επικράτησε 104-102 των Σέλτικς και ισοφάρισε σε 2-2 τη σειρά που τώρα μεταφέρεται ξανά στη Βοστώνη.

Τα «ελάφια» προηγήθηκαν με 65-45 στα μέσα της τρίτης περιόδου, αλλά είδαν τους φιλοξενούμενους να ισοφαρίζουν εννιά λεπτά για τη λήξη και να παίρνουν προβάδισμα στο τελευταίο λεπτό με καλάθι του Τέιτουμ.

Το τρίποντο του Μπρόγκντον βρήκε απάντηση με βολές του Χόρφορντ (102-102), αλλά ο Giannis ήρθε να λυτρώσει την ομάδα του στο φινάλε μετά το άστοχο σουτ του Μπρόγκντον.

Στην τελευταία κατοχή ο Μόρις δεν βρήκε στόχο και οι Μπακς έκαναν το 2-2.