Εκδηλώσεις λατρείας από τους ομογενείς της Ν. Υόρκης για τον Αντετοκούνμπο (βίντεο)

Ήταν εντυπωσιακός για ακόμη μια φορά, ωστόσο οι Bucks ηττήθηκαν από τους Knicks στην παράταση.

“Αυτοκτόνησαν” στη Νέα Υόρκη οι Μιλγουόκι Μπακς, γνωρίζοντας την ήττα με 136-134 από τους Νικς στην παράταση.

Η ομάδα του Γιάννη Αντετοκούνμπο βρέθηκε να προηγείται με 14 πόντους διαφορά (99-113) στην 4η περίοδο της κανονικής διάρκειας, αλλά οι γηπεδούχοι κατάφεραν να στείλουν το ματς στην παράταση, όπου τελικά επιβλήθηκαν.

Ο “Greek Freak” ήταν για ακόμη μια φορά εντυπωσιακός, πετυχαίνοντας 33 πόντους (13/16 βολές, 10/16 δίποντα, 0/1 τρίποντο), ενώ μάζεψε 19 ριμπάουντ, μοίρασε 7 ασίστ, είχε 3 κλεψίματα και 2 τάπες.

Μετά το τέλος του αγώνα, πλήθος ομογενών τον αποθέωσε, ζητώντας του αυτόγραφα, κάτι που φυσικά ο Γιάννης Αντετοκούμπο δεν αρνήθηκε.