Πέρασε νικηφόρα από τα «Πηγάδια» ο Ατρόμητος

Τη 2η συνεχόμενη και 5η συνολικά φετινή νίκη του πήρε ο Ατρόμητος στα Πηγάδια, όπου νίκησε με 2-0 την Ξάνθη.

Με τους τρεις βαθμούς της νίκης… απέδρασε ο Ατρόμητος από τα «Πηγάδια», επικρατώντας με 2-0 της Ξάνθης, στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκα. Οι Περιστεριώτες που συνεχίζουν την θετική τους πορεία στο πρωτάθλημα «κλείδωσαν» το τρίποντο από το πρώτο κιόλας ημίχρονο χάρη στο γκολ του Ναπολεόνι μόλις στο 12ο λεπτό και το τέρμα του Δημήτρη Παπαδόπουλου στο 44΄.

Ο Ατρόμητος ευτύχησε να μετουσιώσει σε γκολ την υπεροχή του στο πρώτο ημίχρονο, ενώ στην επανάληψη όταν και η Ξάνθη προσπάθησε να αντιδράσει, κατάφερε να διατηρήσει χωρίς πρόβλημα το προβάδισμά του και να φτάσει στην 5η φετινή και 2η εκτός έδρας νίκη του στο πρωτάθλημα.

Ξάνθη: Ζαρόπουλος, Παΐτο, Βάλλας (70' Χοσέμι), Γούτας, Μπαξεβανίδης, Ντιέ (75' Βασιλακάκης), Φλίσκας, Σολτάνι, Σουάρες (46' Μάνταλος), Κάλβο, Σολάρι.

Ατρόμητος: Σηφάκης, Γιαννούλης, Λαζαρίδης, Φυτανίδης, Νάστος, Δημούτσος, Ιγκλέσιας, Μπρίτο (81' Γκαρσία), Ούμπιδες (91' Γεωργίου), Παπαδόπουλος, Ναπολεόνι (65' Καραγκούνης).