Η ΑΕΚ πήρε το εισιτήριο για τα προημιτελικά

Μπορεί η ΑΕΚ να μην ικανοποίησε με την εμφάνισή της στο ΟΑΚΑ, αλλά τουλάχιστον πήρε τη νίκη απέναντι στον Αστέρα Βάρης με 1-0.

Στο παιχνίδι για την 4η αγωνιστική της 1ης φάσης του Κυπέλλου Γ' Εθνικής η Ένωση πήρε το εισιτήριο για τα προημιτελικά.

Το γκολ για την ΑΕΚ πέτυχε ο Μπρέσεβιτς στο 69ο, όταν ο Γεωργέας του έβγαλε ωραία μπαλιά. Ωστόσο, η Ένωση θα μπορούσε να ανοίξει νωρίτερα το σκορ.

Συγκεκριμένα, στο πρώτο ημίχρονο σημειώθηκαν δύο καλές ευκαιρίες για την ομάδα του Δέλλα, όταν στο 32ο λεπτό ο Γροντής προσπάθησε χωρίς να λογαριάζει τον Ούσιο. Και στο 37 ένα σουτ του Πλατέλλα έδωσε ελπίδες στην ΑΕΚ χωρίς ωστόσο να ανοίγει το σκορ.

Αξίζει να σημειωθεί ότι η ΑΕΚ πέτυχε και δεύτερο γκολ στο 78 με τον Πενταυράκη, αλλά ο α βοηθός της αναμέτρησης το ακύρωσε ως οφσάιντ

ΑΕΚ: Βούρας, Γεωργέας, Πεταυράκης, Ρόβας, Τσούπρος, Κορδέρο, Γροντής, Ντακόλ, Πόποβιτς (61' Μπρέσεβιτς), Πλατέλλας, Αργυρίου.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΡΗΣ: Ούσιος, Σχίζας, Κόπελας (81' Κριλής), Πλίτσης, Σκουρλής, Παπαδημητρόπουλος, Μίχος, Φωστέρης, Καζαντζής (74' Κωβαίος), Ζώνας, Ανδρεαδάκης (89' Μπράχος).