Άνοιξε τα φτερά της η Νίκη Βόλου

Εντυπωσιάζει στο ξεκίνημα των πλέι οφ της Football League η Νίκη Βόλου, η οποία υπέταξε και την Κέρκυρα με 1-0. Δεύτερη ήττα για τον Ολυμπιακό Βόλου.

Ένα γκολ του Μανουσάκη στο 31ο λεπτό της αναμέτρησης με την Κέρκυρα στάθηκε αρκετό για να πάρει η Νίκη Βόλου τους τρεις βαθμούς και να διατηρήσει ζωντανές τις ελπίδες της για άνοδο στα μεγάλα σαλόνια της Σούπερ Λιγκ.

Την ίδια ώρα τα Χανιά συνέτριψαν τον Ηρακλή με 3-0, χάρη στο χατ-τρικ που σημείωσε ο Μαραγκουδάκης.

Τη δεύτερη ήττα του στα πλέι οφ υπέστη ο Ολυμπιακός Βόλου, ο οποίος έχασε από το Φωστήρα με 1-0. Το γκολ για τον Φωστήρα πέτυχε ο Σμυρλής στο 88ο λεπτό της αναμέτρησης, ενώ ο Ολυμπιακός Βόλου έπαιζε με δέκα παίκτες μετά την αποβολή του Δεινόπαπα στο 77’, επειδή έσπρωξε τον Παναγιώτη Αχείμαστο.

Ισόπαλη 1-1 έληξε η αναμέτρηση Αιγινιακός – Ηρακλής Ψαχνών. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με το γκολ του Νταμιάν Μπελόν στο 370 λεπτό, όμως στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Βασίλη Πατσατζόγλου στο 81’.