«Σφράγισε» και μαθηματικά την άνοδο η ΑΕΚ

Η «Ένωση» νίκησε 2-0 την Κηφισιά και του χρόνου θα βάλει πλώρη για την επιστροφή της στη Σούπερ Λίγκα.

Με δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο η ΑΕΚ επιβλήθηκε της Κηφισιάς στη Ριζούπολη και εξασφάλισε και μαθηματικά την άνοδό της στη Football League.

Ο Τζανετόπουλος στο 17ο λεπτό και ο Ντακόλ στο 36ο πέτυχαν τα γκολ του «Δικεφάλου», η οποία την επόμενη σεζόν θα ανοίξει τα φτερά του για να πετάξει στα μεγάλα σαλόνια της Super League.

Στο 56’ ο Ντακόλ έχασε την ευκαιρία να δώσει διαστάσεις θριάμβου στη νίκη της ΑΕΚ, αφού έστειλε τη μπάλα στο δοκάρι από την άσπρη βούλα του πέναλτι.

Κηφισιά: Ιωσήπου, Στασινός, Καραμπάς, Τεγούσης, Κολοτούρος, Ανδρίκος, Γιόνδης (76’ Χίσο), Αλιμπάς, Βέρμπης, Γκουτσούλας, Θανόπουλος.

ΑΕΚ: Βούρας, Τζανετόπουλος, Σταθάκης, Τσουμάγκας (64’ Μούργκα), Γεωργέας, Κορδέρο, Ρόβας (80’ Αργυρίου), Ντακόλ, Ανάκογλου (76’ Ράμα), Πλατέλλας, Γροντής.