Μάντσεστερ από τα… παλιά

Συναρπαστικό ήταν το φιλικό παιχνίδι ανάμεσα στην Γιουνάιτεντ και τη Ρόμα.

Η παρουσία του Λουίς Φαν Χααλ στον πάγκο της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, έχει αλλάξει το κλίμα στην ομάδα και οι «κόκκινοι διάβολοι», πραγματοποίησαν μία ακόμη εξαιρετική εμφάνιση, σε φιλικό προετοιμασίας.

Η αγγλική ομάδα, νίκησε πιο εύκολα τη Ρόμα, από ότι μαρτυρά το τελικό 3-2, για το Τσάμπιονς Καπ.

Το σκορ άνοιξε ο Γουέιν Ρούνεϊ στο 36ο λεπτό, με ασύλληπτο σουτ έξω από την περιοχή.

Τρία λεπτά αργότερα, ο Χουάν Μάτα, διπλασίασε τα τέρματα για τη Μάντσεστερ, ενώ πριν πάνε οι δύο ομάδες στα αποδυτήρια, ο Γουέιν Ρούνεϊ, βρήκε για μία ακόμη φορά δίχτυα και με το δεύτερο προσωπικό του γκολ, έγραψε το 3-0.

Στην επανάληψη, οι Ιταλοί ανέβασαν την απόδοσή τους και στο 75, μείωσαν με τον Πιάνιτς σε 3-1.

Το τελικό 3-2, διαμόρφωσε ο Φραντσέσκο Τότι, με πέναλτι, ένα λεπτό πριν τη συμπλήρωση των 90 λεπτών.