Ανοικτούς λογαριασμούς άφησαν Ρεάλ και Ατλέτικο

Ανησυχία προκαλεί ο νέος τραυματισμός τους Κριστιάνο Ρονάλντο. Ο ισπανικός Τύπος, κάνει λόγο για υποτροπή στον τραυματισμό στην αριστερή γάμπα.

Χωρίς νικητή έληξε ο πρώτος τελικός του ισπανικού Σούπερ Καπ, καθώς η Ρεάλ Μαδρίτης, παραχώρησε ισοπαλία 1-1 στην «συμπολίτισσα», Ατλέτικο. Ωστόσο, το γεγονός του αγώνα ήταν ο νέος τραυματισμός τους Κριστιάνο Ρονάλντο.

Ο Πορτογάλος άσος αντικαταστάθηκε στο ημίχρονο από τον Τζέιμς Ροντρίγκες και ο ισπανικός Τύπος, κάνει λόγο για υποτροπή στον τραυματισμό στην αριστερή γάμπα, που ταλαιπώρησε τον Ρονάλντο στο τέλος της προηγούμενης περιόδου.

Οσον αφορά στο αγωνιστικό μέρος της αναμέτρησης, οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 81` με τον Ροντρίγκες, αλλά οι «ροχιμπλάνκος» ισοφάρισαν με τον Ραούλ Γκαρσία στο 87ο λεπτό.

Ο δεύτερος τελικός, που θα κρίνει και τον κατοχο του Σούπερ Καπ, θα γίνει την Παρασκευή στο «Βιθέντε Καλντερόν».