Δεύτερη νίκη για την Τσέλσι στο πρωτάθλημα

Με τα γκολ των Κόστα και Αζάρ η Τσέλσι έκανε το 2Χ2 στο φετινό πρωτάθλημα της Αγγλίας. Σπουδαίο ματς στο "Γκούντισον Παρκ" μεταξύ Έβερτον και Άρσεναλ.

Δεύτερη νίκη για την Τσέλσι στο ξεκίνημα της Πρέμιερ Λιγκ, καθώς οι "μπλε" επικράτησαν 2-0 της Λέστερ στο "Στάμφορντ Μπριτζ".

Αν και δυσκολεύτηκαν αρκετά, βρήκαν λύσεις στο β΄ ημίχρονο με τον Ντιέγκο Κόστα να ανοίγει το σκορ και να πραγματοποιεί κι αυτός ιδανικό ξεκίνημα στη νέα του ομάδα, με δύο γκολ σε ισάριθμους αγώνες.

Σε ένα σπουδαίο ματς στο "Γκούντισον Παρκ", η Έβερτον είχε το προβάδισμα 2-0 έως το 83ο λεπτό, αλλά η Αρσεναλ πήρε ισοπαλία 2-2 με τον Ζιρού να διαμορφώνει το τελικό σκορ στο 90΄.

Δύο νίκες έχει πλέον και η Σουόνσι, καθώς μετά το "διπλό" της πρεμιέρας εναντίον της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, σήμερα επιβλήθηκε 1-0 της Μπέρνλι.

Πολύ άνετα πέρασε η Γουέστ Χαμ από το "Σέλχαρστ Παρκ" επικρατώντας 3-1 της Κρίσταλ Πάλας, ενώ στο 0-0 έμεινε η Σαουθάμπτον με τη Γουέστ Μπρομ.