Νίκη για την Βερόνα με… υπογραφή Ταχτσίδη

Με γκολ του Ταχτσίδη στο 89' η Βερόνα επικράτησε 1-0 της Κάλιαρι και ανέβηκε στην 4η θέση της βαθμολογίας του ιταλικού πρωταθλήματος.

Με τέρμα του Παναγιώτη Ταχτσίδη στο 89ο λεπτό η Βερόνα πήρε τη νίκη απέναντι στην Κάλιαρι με 1-0 στην αναμέτρηση με την οποία άνοιξε η αυλαία της 6ης αγωνιστικής του ιταλικού πρωταθλήματος.

Με αυτή τη νίκη η ομάδα του Ταχτσίδη έφτασε στην τέταρτη θέση τη Σαμπντόρια με 11 βαθμούς.

Δείτε το γκολ του Ταχτσίδη:

Στο άλλο ματς του Σαββάτου η Μίλαν επικράτησε με 2-0 της Κιέβο και έφτασε και η ίδια τους 11 βαθμούς.

Γαλλία: Μαρσέιγ - Καέν

Στην Γαλλία, ούτε η Καέν μπόρεσε να ανακόψει την ορμή της Μαρσέιγ, καθώς η ομάδα της Μασσαλίας κατάφερε στις καθυστερήσεις να πάρει τη νίκη με 2-1 και ν' αποσπαστεί στην κορυφή με πέντε βαθμούς διαφορά από τη δεύτερη Μπορντό, στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής του γαλλικού πρωταθλήματος.

Η ομάδα του Μαρσέλο Μπιέλσα προηγήθηκε στο 74ο λεπτό με τον Ζακ Ρομάο, οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 84' με τον Γιρόντου Κινγκ και η Μαρσέιγ πήρε τη νίκη στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Αντρέ Ζινιάκ.