«Σεφτέ» στις νίκες έκανε ο Λεβαδειακός

Την πρώτη του νίκη στο φετινό πρωτάθλημα πήρε ο Λεβαδειακός, επικρατώντας στο φινάλε με 1-0 του Πανιωνίου.

Με «χρυσό» σκόρερ τον Γιακουμάκη, που πέτυχε το νικητήριο γκολ στο 89ο λεπτό, ο Λεβαδειακός έκαμψε την αντίσταση του Πανιωνίου στη Λιβαδειά, για την 8η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκα, πετυχαίνοντας την πρώτη του φετινή νίκη στο πρωτάθλημα.

Οι «κυανέρυθροι» δεν μπόρεσαν να μετουσιώσουν σε γκολ ορισμένες πολύ μεγάλες ευκαιρίες που δημιούργησαν τόσο στο πρώτο όσο και στο δεύτερο ημίχρονο κι οι γηπεδούχοι, που είχαν ανεβάσει ρυθμούς στην επανάληψη, κατάφεραν στο 89ο λεπτό να «σφραγίσουν» το πρώτο τους «τρίποντο» με ένα δυνατό σουτ του Γιακουμάκη, ο οποίος είχε περάσει ως αλλαγή στον αγωνιστικό χώρο.

Λεβαδειακός: Σηφάκης, Γεωργιάδης, Μαχαίρας, Τομάς, Κώτσιος, Σάντσες Κονέ, Μπορνταγκαράι, Βούκτσεβιτς, Ορτέγκα, Σοτέλο.

Πανιώνιος: Παπαδόπουλος, Αργυρόπουλος (91' Πάνος), Παντίδος, Οικονόμου, Τασουλής, Μητρόπουλος, Σιώπης, Φούντας (77' Ιμπαγάσα), Μπούζας (67' Κολοβός), Μπουμάλ, Γιάννου.