Ανατροπή στις καθυστερήσεις για την ΑΕΚ

Έχανε 1-0 μέχρι το 90’ η ΑΕΚ, αλλά πέτυχε δύο γκολ στις καθυστερήσεις και πήρε τη νίκη με εντυπωσιακό τρόπο.

Τίποτα δεν τη σταματά, ούτε τα δακρυγόνα ούτε ο κακός της εαυτός. Αντιμέτωπη με το φάσμα της ήττας βρέθηκε μέχρι το 90ο λεπτό η ΑΕΚ, ωστόσο επιδεικνύοντας περίσσιο πείσμα και πάθος κατάφερε να φέρει τα πάνω-κάτω στις καθυστερήσεις.

Ο Αχαρναϊκός ευτύχησε να προηγηθεί με εκτέλεση φάουλ του Γέσιτς στο 27ο λεπτό και με διπλή ζώνη άμυνας έφερε την «Ένωση» σε δυσχερή θέση, απειλώντας την με την πρώτη της ήττα στο φετινό πρωτάθλημα.

Στο 92’ ο Ντακόλ ισοφάρισε με κεφαλιά και δύο λεπτά αργότερα ο Μπρέσεβιτς με προβολή πέτυχε το 1-2 για την ομάδα του Τραϊανού Δέλλα, μέσα σε έξαλλους πανηγυρισμούς.

Αχαρναϊκός: Παγούδης, Μωϋσιάδης, Ζόνας, Ταμπάκης (72’ Καλογερόπουλος), Γέσιτς, Αθανασίου (52’ Καλαμιώτης), Παπατόλιος, Ιωαννίδης (68’ Χριστόπουλος), Μανουσάκης, Στουρνάρας, Ιορδανίδης.

ΑΕΚ: Ανέστης, Μπακάκης, Λαμπρόπουλος, Κολοβέτσιος (71’ Μπρέσεβιτς), Γεωργέας, Κορδέρο, Ανάκογλου (62’ Ντακόλ), Μάνταλος, Πλατέλλας (55’ Ζόριτς), Μπαρμπόσα, Αραβίδης.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα των αγώνων της Κυριακής στους δύο ομίλους της Football League: