Επιστροφή στις νίκες για τον Παναθηναϊκό

Μετά από δύο ήττες στο πρωτάθλημα, οι «πράσινοι» νίκησαν τον Ατρόμητο 2-0 στη Λεωφόρο.

Με αυτογκόλ του Λαζαρίδη στο 27ο λεπτό, άνοιξε το σκορ ο Παναθηναϊκός στη Λεωφόρο, αφού ο παίκτης του Ατρομήτου έστειλε άθελά του τη μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του.

Έξι λεπτά αργότερα ο Ρισβάνης έπιασε κεφαλιά από καλή θέση, όμως η μπάλα κόντραρε σε αμυντικό και κατέληξε κόρνερ. Ο γκολκίπερ Τσενάμο απέκρουσε εντυπωσιακά σουτ ου Δώνη στο 35’, κρατώντας το 1-0.

Ισορροπημένο ήταν το δεύτερο ημίχρονο και όσο δεν ερχόταν ένα δεύτερο γκολ για το «τριφύλλι», ο Ατρόμητος διατηρούσε τις ελπίδες του για ισοφάριση. Στο 85ο λεπτό Ατζαγκούν και Καρέλης συνδυάστηκαν υπέροχα και ο Έλληνας φορ «σφράγισε» τη νίκη του Παναθηναϊκού, διαμορφώνοντας το 2-0.

Παναθηναϊκός: Στιλ, Τριανταφυλλόπουλος, Μέντες, Ζέκα, Δώνης, Καρέλης, Νάνο, Μπούι, Ρισβάνης (42’ Κουτρουμπής), Πράνιτς (72’ Ατζαγκούν), Πέτριτς (63’ Λαγός).

Ατρόμητος: Τσέναμο, Ταυλαρίδης, Αγκουαζί (59’ Δημούτσος), Ναπολεόνι, Τάτος (46’ Παπάζογλου), Νάστος, Καραμάνος, Ούμπιντες (76’ Γεωργίου), Λαζαρίδης, Γκαρσία, Κοντοές.