«Τρένο» ο Ηρακλής στο Βόρειο Όμιλο της Football League

Πέτυχε την 4η νίκη του σε ισάριθμους αγώνες πρωταθλήματος, επικρατώντας με 2-1 του Αιγινιακού. «Δύο στα δύο» για την Παναχαϊκή.

Ασταμάτητος ο Ηρακλής, που συνεχίζει με νίκες στο Βόρειο Όμιλο της Football League, έχοντας το απόλυτο βαθμών μετά από 4 αγωνιστικές. Πριν συμπληρωθεί το πρώτο 15λεπτο, ο «Γηραιός» είχε αποκτήσει προβάδισμα δύο τερμάτων, με σκόρερ των Λουκίνα (10’ και 14’). Το μόνο που κατάφερε ο Αιγινιακός ήταν να μειώσει στο 89’ με τον Καζάκη.

Το πρώτο τρίποντο στο φετινό πρωτάθλημα πανηγύρισε ο Απόλλων Καλαμαριάς, που επικράτησε 1-0 του Τύρναβου, με ένα γκολ του Παπαδόπουλου στο 12ο λεπτό.

Στο Νότιο Όμιλο, η Παναχαϊκή επιβλήθηκε με το εμφατικό 3-0 της Ερμιονίδας, χάρη στα γκολ των Ντα Κόστα (24’), Στεργίδη (41’) και Σκερλετίδη (90’).