Με ηγέτη τον Ούμπιντες…

Ο Ατρόμητος νίκησε εύκολα τη Skoda Ξάνθη με δύο τέρματα του Αργεντινού μεσοεπιθετικού.

Το αήττητο εντός έδρας σερί του διεύρυνε ο Ατρόμητος, που έκαμψε την αντίσταση της Ξάνθης στο Περιστέρι.

Ο Ούμπιντες ήταν ο σκόρερ των δύο τερμάτων του Ατρομήτου. Το πρώτο ήρθε με τρομερό σουτ στη συμβολή των δοκών του Ζαρόπουλου, στο 21ο λεπτό. Μία υποδειγματική εκτέλεση φάουλ στο 50’ διαμόρφωσε το τελικό 2-0.

Ο Ατρόμητος είχε δοκάρι στο 14ο λεπτό με τον Ναπολεόνι, ενώ η καλύτερη ευκαιρία των Ακριτών σημειώθηκε στο 66’, όταν ο Κλέιτον δεν κατάφερε να νικήσει τον Γκορμπούνοφ.

Ατρόμητος: Γκορμπούνοφ, Πίτου Γκαρσία, Κοντοές, Λαζαρίδης, Φυτανίδης, Κιβρακίδης, Καραμάνος (46’ Δημούτσος), Αγκουαζί (64’ Φάμπιο), Ούμπιντες, Ναπολεόνι (75’ Μπάλλας), Παπάζογλου.

Ξάνθη: Ζαρόπουλος, Μπέρτος (62’ Γουάλας), Γούτας, Ομπόντο, Καρυπίδης, Φλίσκας (56’ Παπαστεριανός), Λουσέρο (88’ Ρούντι), Μπαξεβανίδης, Σολτάνι, Καπετάνος, Κλέιτον.