«Οδοστρωτήρας» και πάλι η ΑΕΚ στο ΟΑΚΑ

Η ΑΕΚ συνέτριψε με 5-1 τον Ηρακλή Ψαχνών στο ΟΑΚΑ και πέτυχε την 8η νίκη της στο πρωτάθλημα της Football League.

Με μία ακόμη καταιγιστική εμφάνιση φέτος, η ΑΕΚ ισοπέδωσε με 5-1 τον  Ηρακλή Ψαχνών στο ΟΑΚΑ, στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής της Football League, φτάνοντας τις 8 νίκες στο πρωτάθλημα.

Οι «κιτρινόμαυροι» έδειξαν από νωρίς τις… άγριες  διαθέσεις τους, παίρνοντας το προβάδισμα μόλις στο 3ο λεπτό με τον Μπρέσεβιτς, ενώ ο Πλατέλλας διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του δύο λεπτά αργότερα (5΄). Τη σκυτάλη πήρε ο Ντούνης , γράφοντας το 3-0 στο 40΄, ενώ η απάντηση από πλευράς φιλοξενούμενων ήρθε στο 64ο λεπτό με τον Μπακομήτρο, που μείωσε σε 3-1.

Μετά το γκολ που δέχθηκε στην επανάληψη, η ΑΕΚ συνέχισε να πιέζει κι γι΄άλλα γκολ, τα οποία πέτυχε με τον Μπρέσεβιτς και πάλι στο 77΄ και τον Λαμπρόπουλο στο 83’, διαμορφώνοντας το τελικό σκορ.

ΑΕΚ: Aνέστης, Γεωργέας, Λαμπρόπουλος, Σαρρής (62' Ρόβας), Γροντής, Τζανετόπουλος, Ανάκογλου, Πλατέλλας, Μάνταλος, Ντούνης (72' Αραβίδης), Μπρέσεβιτς (80' Τσεβάς).

Ηρακλής Ψαχνών: Μελισσάς, Παληγεώργος, Τσιμότζι (80' Χατζηστάμου), Παλαιολόγος, Παπαδόπουλος, Μπακομήτρος, Γκεμίσης (46' Νάκας), Ράντι, Κοτίτσας, Σικαλιάς, Γουόρντεν.