Μπουνιές και κλωτσιές από τον Ρονάλντο που αποβλήθηκε

Απαράδεκτος ο Πορτογάλος ζήτησε δημόσια συγγνώμη εκ των υστέρων.

Μαύρη σελίδα για την ποδοσφαιρική ιστορία του Ρονάλντο η χθεσινή βραδιά με τον Πορτογάλο σούπερ σταρ που κέρδισε τη χρυσή μπάλα πριν από λίγες μέρες να αποβάλλεται στον χθεσινοβραδινό αγώνα της Ρεάλ με την Κόρδοβα εκτός έδρας.

Ο Πορτογάλος χτύπησε εκτός φάσης τον Χοσέ Ανχέλ Κρέσπο, σε μια εκτέλεση κόρνερ, αλλά γλίτωσε την αποβολή, κάτι που δεν έγινε λίγα λεπτά αργότερα, όταν ο διαιτητής τον απέβαλε γιατί χτύπησε με κλωτσιά και μπουνιά τον Εντιμάρ στο 82ο λεπτό της αναμέτρησης κι ενώ το σκορ ήταν 1-1.

Παρά την αποβολή η Ρεάλ κατάφερε να αποδράσει με το τρίποντο, χάρη σε ένα τέρμα που σημείωσε 2 λεπτά πριν από τη λήξη του αγώνα. Ο Κριστιάνο Ρονάλντο αναγκάστηκε να ζητήσει δημόσια συγγνώμη μέσω twitter και η «βασίλισσα» θα στερηθεί τις υπηρεσίες του στο ντέρμπι με την Ατλέτικο.