Στους «4» του Κυπέλλου Ελλάδας ο Απόλλων Σμύρνης

Επιβλήθηκε με 3-1 των Χανίων στη ρεβάνς του 1-1 της Κρήτης και πήρε πανάξια πρόκριση στα ημιτελικά του Κυπέλλου.

Ο Απόλλων Σμύρνης πανηγυρίζει την πρόκρισή του στους «4» του Κυπέλλου Ελλάδας, μετά τη νίκη με 3-1 επί του ΑΟ Χανίων.

Ο Ανγκούλο στο 40ο λεπτό άνοιξε το σκορ για την αθηναϊκή ομάδα, όμως οι Χανιώτες απάντησαν τρία λεπτά αργότερα με τον Κρητικό να ισοφαρίζει με διαγώνιο σουτ μέσα από τη μεγάλη περιοχή.

Στο 59’ ο Φαρινόλα με κεφαλιά πέτυχε το 2-1 και στο 66’ ο νεοεισελθών Σουάνης «σφράγισε» το εισιτήριο της πρόκρισης, διαμορφώνοντας το 3-1 για τον Απόλλωνα, που ήταν και το τελικό σκορ.

Τα Χανιά ολοκλήρωσαν το ματς με 10 παίκτες, εξαιτίας της αποβολής του Παπουτσογιαννόπουλου με δεύτερη κίτρινη κάρτα στο 82ο λεπτό.

Απόλλων Σμύρνης: Πίτκας, Βασιλαντωνόπουλος, Γεωργίου, Κοτσώνης, Γκόλιας, Ηρακλής (53' Λαγός), Ψιάνος (85' Χατζής), Πινέιρο, Φαρινόλα (64' Σουάνης), Ανγκούλο, Τζιώρας.

Χανιά: Μαρκαντωνάκης, Παπουτσογιαννόπουλος, Κοντέων, Γανωτής, Γκότοβος, Σιλιγαρδάκης, Νύκταρης (54' Σακελαρίου), Ρένια (69' Αλέκου), Πάγκαλος (89' Εσόνο), Γκονσάλεζ, Κρητικός.