Πέρασε άνετα και από τον Ταύρο η ΑΕΚ

Ντούνης και Κρισάντους οι σκόρερ της ΑΕΚ στη νίκη με 2-0 επί της Καλλιθέας.

Δίχως να δυσκολευτεί η ΑΕΚ επικράτησε με 2-0 της Καλλιθέας στον Ταύρο, στο πλαίσιο της 25ης αγωνιστικής της Football League και πέτυχε την 9η σερί νίκη της, διατηρώντας παράλληλα το αήττητό της στο φετινό πρωτάθλημα, μία αγωνιστική πριν την ολοκλήρωση της κανονικής περιόδου.

Σε έναν κάκιστο αγωνιστικό χώρο, η «Ένωση» χωρίς να πιάσει υψηλά στάνταρ απόδοσης, σκόραρε από μία φορά σε κάθε ημίχρονο και σφράγισε εύκολα ακόμη ένα «τρίποντο.

Στο 31ο λεπτό του αγώνα ο Ντούνης άνοιξε το σκορ για τους «κιτρινόμαυρους», ενώ στο 48΄ ο Μακόλεϊ Κρισάντους έγραψε το 2-0 και «κλείδωσε» τη νίκη, πετυχαίνοντας το πρώτο του γκολ με τη φανέλα της ΑΕΚ.

Καλλιθέα: Μοσχονάς, Λεβέντης, Παγώνης, Τσώνης, Γιαννίτσης, Κατσικογιάννης, Τεγούσης, Μπέλης (59' Σταμόπουλος), Νουρμισάι, Φράγκος (77' Τσίγκας), Αρναρέλλης (69' Τσίπρας).

ΑΕΚ: Βούρας, Ρόβας, Σοϊλέδης, Κολοβέτσιος, Σαρρής, Γιόχανσον, Ανάκογλου (87' Σβαρνάς), Ντούνης, Αραβίδης, Ντακόλ (76' Κορδέρο), Κρισάντους (69' Μπαρμπόζα).