Φινάλε με γλυκιά ήττα για την «Ένωση» που επιστρέφει…

Ανώδυνη ήττα για την ΑΕΚ με 1-0 από τον Ολυμπιακό Βόλου στο φινάλε των πλέι οφ.

Η ΑΕΚ επέστρεψε και τυπικά ως πρωταθλήτρια της Football League στην Super League, ωστόσο αποχαιρέτησε τα πλέι οφ της ανόδου με ήττα στο Βόλο, με 1-0 από τον τοπικό Ολυμπιακό.

Η "Ένωση" ξεκίνησε με μια μεγάλη ευκαιρία στο έκτο λεπτό της αναμέτρησης όταν είχε δοκάρι με τον Ανάκογλου, όμως η συνέχεια ανήκε στους γηπεδούχους, που σημείωσαν το μοναδικό γκολ του αγώνα στο 48ο λεπτό. Το τέρμα πέτυχε ο Διαμαντόπουλος, μετά απο ασίστ του Νικολιά που επωφελήθηκε απο λάθος του Τζανετότουλου στο κέντρο τού γηπέδου.

Σημειώνεται ότι το σημερινό ήταν το αποχαιρετιστήριο παιχνίδι του Δημήτρη Ελευθερόπουλου στον πάγκο του Ολυμπιακού Βόλου.

Ολυμπιακός Βόλου: Ρίζος, Ζέρης, Μπουτζίκος (68' Μαργαρίτης), Μακρυδημήτρης, Γιαλούσης, Καρράς (65' Ρόκας), Κυζρίδης, Μπιτάνγκ, Νικολιάς, Θέος, Διαμαντόπουλος (82' Σκοπελίτης).

ΑΕΚ: Ντούνης, Ρόβας, Κολοβέτσιος, Σβάρνας (56' Κορδέρο), Πεταυράκης, Γιόχανσον, Τζανετόπουλος, Γροντής (64' Ντούνης), Ανάκογλου, Μπαρμπόσα, Ντακόλ (70' Κρισάντους).