Βρήκε πάλι δίχτυα ο Πάρντο

Ο Ολυμπιακός επιβλήθηκε 1-0 της τουρκικής Σίβασπορ, με σκόρερ τον Κολομβιανό επιθετικό, ο οποίος έδειξε πολύ καλά στοιχεία.

Την τρίτη του νίκη σε ισάριθμα φιλικά επί ολλανδικού εδάφους πέτυχε ο Ολυμπιακός, ο οποίος νίκησε την τουρκική Σίβασπορ πιο εύκολα από ό,τι δείχνει το τελικό 1-0.

Ο Κολομβιανός Φελίπε Πάρντο έδειξε πως διατηρεί εξαιρετική επαφή με τα αντίπαλα δίχτυα, πετυχαίνοντας το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης στο 67ο λεπτό.

Πολύ καλή εμφάνιση πραγματοποίησε και ο Τζίμι Ντουρμάζ, ο οποίος έκανε ότι ήθελε τους αντιπάλους του στο πρώτο ημίχρονο. Ντεμπούτο έκανε ο Φινμπόγκασον που έδειξε πως χρειάζεται κάποιο χρόνο προσαρμογής με τους νέους συμπαίκτες του.

Σίβασπορ: Σέτκους, Σισίνιο, Ιμπραΐμ, Ουμίτ, Κας, Κότσακ, Χακάν, Μπουράν, Ταουΐλ, Ατίφ, Καραντενίζ.

Ολυμπιακός: Γιαννιώτης (46’ Καπίνο), Σαλίνο (46’ Ομάρ), Αυλωνίτης, Σιόβας (46’ Βούρος), Μαζουακού (87’ Σάλιακας), Ζντιέλαρ (46’ Μπουχαλάκης), Κασάμι (46’ Μιλιβόγεβιτς), Φουστέρ (46’ Πάρντο), Ντοσεβί (63’ Πουλίδο), Ντουρμάζ (46’ Χάρα), Φινμπόγκασον (71’ Γιαννιώτας).