Ανατροπή και νίκη για τον Ατρόμητο στην Κρήτη

Χωρίς να είναι καλύτερος ο Ατρόμητος πήρε τη νίκη κόντρα στον Πλατανιά με γκολ του Ναπολεόνι στο 85’.

To 2 στα 2 έκανε ο Ατρόμητος στο πρωτάθλημα της Super League επικρατώντας στο γήπεδο των «Περβολακίων» του Πλατανιά με 2-1 αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ.

Οι Χανιώτες ήταν πολύ καλύτεροι στο πρώτο ημίχρονο και προηγήθηκαν με αυτογκόλ του Κιβρακίδη στο 19’.

Οι Περιστεριώτες εμφανίσθηκαν βελτιωμένοι στην επανάληψη αν και οι παίκτες του Πλατανιά είχαν την κατοχή της μπάλας και στο δεύτερο ημίχρονο. Ο Τάλεκ ισοφάρισε τον αγώνα στο 50’ και ο Ναπολεόνι χάρισε τη νίκη στον Ατρόμητο στο 85’, εννέα λεπτά μετά την μεγάλη ευκαιρία του Πλατανιά που είχε δοκάρι με τον Μιλούνοβιτς.

Πλατανιάς (Παράσχος): Ολιμπά, Κουλιμπαλί, Μπανανά, Σελίν, Σκαρντοβέλι, Γκνιάτιτς, Στανισάβλιεβιτς, Αποστολόπουλος (85' Γουνδουλάκης), Ντίνας (65' Ζιλβάν), Μιλούνοβιτς (77' Μενδρινός), Γιακουμάκης.

Ατρόμητος (Γρηγορίου): Γκορμπούνοφ, Μπιτόλο, Φυτανίδης, Λαζαρίδης, Κιβρακίδης (46' Μπρίτο), Γοδόι (46' Λε Ταλέκ), Πίτου Γκαρσία (67' Στόιτσεφ), Ούμπιδες, Μαρσελίνιο, Ουσέρο, Ναπολεόνι.