Επιστροφή στις νίκες για Λεβαδειακό – “Ψυχρολουσία” για Πανιώνιο

Οι Βοιωτοί νίκησαν 2-1 τον Αστέρα Τρίπολης, ενώ ο Πανθρακικός «έκλεψε» στο φινάλε το βαθμό της ισοπαλίας στη Νέα Σμύρνη.

Με δύο γκολ του Βαγγέλη Μάντζιου (45’ και 50’) ο Λεβαδειακός επέστρεψε στις νίκες στο πρωτάθλημα, επικρατώντας του Αστέρα Τρίπολης.

Οι φιολοξενούμενοι κατάφεραν να μειώσουν στο τελικό 2-1, χάρη στο γκολ του Γιάννου τρία λεπτά πριν από την εκπνοή του 90λεπτου.

Λεβαδειακός: Τσιντώτας, Εντουίν, Μίνγκας (77’ Θέος), Τριποτσέρης, Μιλιάζες, Στάθης, Μουλόπουλος, Ναβάρο (59’ Γιακουμάκης), Μάρκοβιτς (68’ Φαβάλι), Γιάχιτς, Μάντζιος.

Αστέρας Τρίπολης: Θεοδωρόπουλος, Γιαννούλης, Σανκαρέ (60’ Μουκάμ), Γκοϊάν, Λούι (83’ Ζησόπουλος), Ιγκλέσιας, Χαμντανί, Δημούτσος (23’ Κουρμπέλης), Μάσα, Σκούρτης, Γιάννου.

Πανιώνιος-Πανθρακικός: 1-1

Το γκολ του Ντιγκινί στο 93ο λεπτό «πάγωσε» το γήπεδο της Νέας Σμύρνης, χαρίζοντας στον Πανθρακικό έναν ανέλπιστο βαθμό κόντρα στον Πανιώνιο.

Οι Νεοσμυρνιώτες κρατούσαν στα χέρια τους το τρίποντο από το 38ο λεπτό, όταν ο Καραμάνος είχε πετύχει το 1-0 για τους γηπεδούχους.

Πανιώνιος: Παπαδόπουλος, Μπουμάλ (71’ Χαλκιαδάκης), Αργυρόπουλος, Οικονόμου, Ριζβάνης, Χατζηισαίας, Μητρόπουλος, Κόρμπος, Βιγιάλμπα (77’ Τασουλής), Καραμάνος, Μπακασέτας (80’ Σιώπης)

Πανθρακικός: Αθανασιάδης, Μελίσσης, Σερφά, Ποτουρίδης, Μεχία, Χαβίτο, Ροτζέριο (67’ Ηλιάδης), Ντιγκινί, Μπαϊκαρά, Μακρόπουλος (55’ Φερνάντες), Χασομέρης (83’ Νικόλτσης).