Ισόπαλο το ντέρμπι Ίντερ-Γιουβέντους στο Μιλάνο

Ισόπαλες 0-0 ήρθαν Ίντερ και Γιουβέντους στο ντέρμπι της 8ης αγωνιστικής του ιταλικού πρωταθλήματος.

Από έναν βαθμό μοιράστηκαν η Ίντερ και η Γιουβέντους στο Μιλάνο, καθώς έμειναν στο 0-0 στο ντέρμπι της 8ης αγωνιστικής της Serie A. Τόσο οι «νερατζούρι» όσο και οι «μπιανκονέρι» είχαν από ένα δοκάρι, ενώ δεν κατάφεραν να εκμεταλλευτούν τις λίγες συνολικά ευκαιρίες που δημιούργησαν στον αγώνα.

Η Ίντερ, που είχε μία ελαφριά υπεροχή στο πρώτο ημίχρονο, είχε δοκάρι στο 31΄ από τη σέντρα σουτ του Μπρόζοβιτς, ενώ η Γιουβέντους, η οποία ανέβασε ρυθμούς στην επανάληψη, απάντησε στο 69΄ με το πλασέ του Κεντίρα από κοντά. Το παιχνίδι χαρακτηρίστηκε από σκληρές μονομαχίες, με αποτέλεσμα ο διαιτητής να βγάλει συνολικά 8 κίτρινες κάρτες.

Πλέον, οι γηπεδούχοι «συγκατοικούν» με τη Ρόμα στη 2η θέση της βαθμολογίας, έχοντας ένα βαθμό λιγότερο από την πρωτοπόρο Φιορεντίνα. Από πλευράς της, η «Μεγάλη Κυρία» υποχώρησε στην 14η θέση του βαθμολογικού πίνακα.