Οι “Λύκοι”… δάγκωσαν την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ

Η Γιουνάιτεντ ηττήθηκε 3-2 από τη Βόλφσμπουργκ στη Γερμανία και αποκλείστηκε από τους «16» του Champions League .

Κατώτερη των περιστάσεων του Champions League αποδείχθηκε η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και… «υποβιβάστηκε» στο Europa League.

Οι «κόκκινοι διάβολοι» έβγαλαν μαζεμένα όλα τους τα προβλήματα σε άμυνα και επίθεση στο «Volkswagen Arena», η Βόλφσμπουργκ τα εκμεταλλεύτηκε και τους υποχρέωσε σε οδυνηρή ήττα, 3-2.

Η Γιουνάιτεντ άνοιξε το σκορ στο 10ο λεπτό με τον Μαρσιάλ,αλλά τρία λεπτά αργότερα η Βόλφσμπουργκ έφερε το ματς στα ίσα με σκόρερ τον Νάλντο. Λίγο πριν από τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα, οι γηπεδούχοι έφεραν τα... πάνω-κάτω με τον Βιεϊρίνια ο οποίος προ κενής εστίας έκανε το 2-1.

Η ομάδα του Φαν Χάαλ ισοφάρισε στο 82', με τον Γκιλαβογκί αλλά στο  84' ο Νάλντο με κεφαλιά έγραψε το τελικό 3-2 , που σε συνδυασμό με το 2-1 της Αϊντχόφεν επί της ΤΣΣΚΑ Μόσχας έβαλε τέλος στα όνειρα των "κόκκινων διαβόλων".

Βόλφσμπουργκ: Μπενάλιο, Τρας, Νάλντο, Ντάντε, Ροντρίγκες, Γκιλαβογκί, Άρνολντ, Βιεϊρίνια, Ντράξλερ, Σίρλε, Κρούζε.

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ: Ντε Χέα, Νταρμιάν, Σμόλινγκ, Μπλιντ, Βαρέλα, Φελαϊνί, Σβαϊνστάιγκερ, Λίνγκαρντ, Ντεπάι, Μάτα, Μαρσιάλ.

Στις υπόλοιπες αναμετρήσεις ξεχώρισε η 8άρα της Ρεάλ επί της Μάλμε, η εκτός έδρας νίκη 2-1 της Ατλέτικο Μαδρίτης επί της Μπενφίκα αλλά και τα 4 γκολ της Μάντσεστερ Σίτι στην Γκλάντμπαχ.