“Ξεμούδιασε” η ΑΕΚ στην Καλλιθέα

Πατίτο, Αραβίδης, Πλατέλλας και Αλμέιδα “υπέγραψαν” την φιλική τεσσάρα της ΑΕΚ στο “Ελ Πάσο” κόντρα στην Καλλιθέα.

Οι παίκτες του Κετσπάγια έβγαλαν στην Καλλιθέα την… ένταση από την ήττα στο “Καραϊσκάκη” και επικράτησαν άνετα με σκορ 4-0.

Μια γκολάρα από τον Πατίτο (36’), δύο δοκάρια από τον Αραβίδη και δύο ανεπανάληπτες ευκαιρίες από τον Χριστοδουλόπουλο ήταν ο απολογισμός της πολύ δραστήριας Ένωσης κόντρα στην μαχητική Καλλιθέα, στο πρώτο 45λεπτο .

Στο δεύτερο ημίχρονο “έβρεξε” γκολ στην Καλλιθέα. Η ΑΕΚ βρήκε τρείς φορές δίχτυα, μέσα σε ένα δεκάλεπτο, με τους Αραβίδη (57’), Πλατέλλα (60’) και Αλμέιδα (67’).

ΑΕΚ (Τιμούρ Κετσπάγια): Ανέστης, Γκάλο (46’ Μπακάκης), Τσιγκρίνσκι (61’ Λαμπρόπουλος), Κολοβέτσιος, Ντίας (62’ Ντίντακ), Γιόχανσον (72’ Μανωλάς), Γαλανόπουλος, Πλατέλλας (76’ Πέκχαρτ), Χριστοδουλόπουλος (58’ Αλμέιδα), Πατίτο (46’ Τσέλιος), Αραβίδης (68’ Ζόριτς)

Καλλιθέα (Τάκης Γκώνιας): Ντούνης, Λεβέντης, Σταμόπουλος, Μούκταρης, Πάτας, Κατσικογιάννης, Μπέλης, Μάκο, Ηλιάδης, Τσίπρας, Σμυρλής