Τραυματισμός - σοκ για τον τερματοφύλακα του ΠΑΣ Γιάννινα (βίντεο)

Πάγωσαν όλοι στο φιλικό αγώνα του Τηλυκράτη με τον ΠΑΣ Γιάννινα, στην Λευκάδα...

Ένα φιλικό γιορτή για την συμπλήρωση των 90 χρόνων της ομάδας του Τηλυκράτη Λευκάδος λίγο έλειψε να μετατραπεί σε τραγωδία.

Στο 66΄λεπτό του αγώνα και ενώ μόλις ο Τηλυκράτης σημείωσε το γκολ με το οποίο μείωνε το παιχνίδι σε 2-1 ο 21χρονος τερματοφύλακας του ΠΑΣ Γιάννινα Νίκος Κολιοφούκας έπεσε άγαρμπα στο έδαφος με αποτέλεσμα να του γυρίσει η γλώσσα και να χάσει τις αισθήσεις του.

Στον αγωνιστικό χώρο επικράτησε πανικός, ενώ τις πρώτες βοήθειες στον ποδοσφαιριστή οι οποίες αποδείχθηκαν σωτήριες, έδωσε ο γιατρός του Τηλυκράτη.

Και ενώ το ασθενοφόρο έφτασε στο Δημοτικό Στάδιο Λευκάδας μετά από 10 λεπτά, ευτυχώς ο γιατρός κατάφερε να επαναφέρει τον ποδοσφαιριστή ο οποίος ανοίγοντας τα μάτια δεν είχε καταλάβει τι είχε προηγηθεί, δεν θυμόνταν που βρίσκονταν, αλλά ούτε καν τι μέρα είναι, σύμφωνα με το mypreveza.gr.