Confederations Cup: πρώτος βαθμός για Καμερούν και Αυστραλία

Βαθμούς και εντυπώσεις μοιράστηκαν οι δύο ομάδες, στο πλαίσιο της δεύτερης αγωνιστικής του 2ου ομίλου του Κυπέλλου Συνομοσπονδιών.

Τον πρώτο τους βαθμό στο Κύπελλο Συνομοσπονδιών της Ρωσίας πήραν Καμερούν και Αυστραλία, μετά το μεταξύ τους 1-1 στο στάδιο της Αγίας Πετρούπολης, στο πλαίσιο της δεύτερης αγωνιστικής του 2ου ομίλου του τουρνουά.

Η αφρικανική ομάδα προηγήθηκε στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου με τον Ζάμπο Αντρέ-Φρανκ, ενώ έχασε μεγάλη ευκαιρία με τον Αμπουμπακάρ στο 59΄ για να “κλειδώσει” τη νίκη.

Ένα λεπτό αργότερα …τιμωρήθηκε από τα “καγκουρό”, που ισοφάρισαν με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μίλιγκαν.

Καμερούν: Οντόα, Αμπουμπακάρ, Μπασογκόγκ, Τζουμ, Φάι, Μαμπουκά, Μουκαντζό (77΄ Εκάμπι), Ενγκααντέου-Ενγκάτζουι, Οντόα, Σιανί, Τεϊκέου, Ζάμπο Αντρέ-Φρανκ.

Αυστραλία: Ράιαν, Ντεγκενέκ, Γκερσμπαχ, Τζούριτς (70΄ Κέιχιλ), Κρούσε (65΄ Τροισί), Λέκι, Μίλιγκαν, Μούι, Ρόγκιτς (79΄ Ιρβάιν), Σέινσμπερι, Ράιτ.