Premier League: νίκη με ανατροπή για Άρσεναλ στην πρεμιέρα

Επτά γκολ, ανατροπές και καταπληκτικό θέαμα από Άρσεναλ και Λέστερ στο πρώτο παιχνίδι της σεζόν.

Με τον ιδανικότερο τρόπο για τους φιλάθλους ξεκίνησε η νέα σεζόν στην Αγγλία, με την αναμέτρηση της Άρσεναλ με τη Λέστερ.

Οι «κανονιέρηδες» ξεκίνησαν εντυπωσιακά και προηγήθηκαν μόλις στο 2’ με τον Λακαζέτ, αλλά οι «αλεπούδες» αντέδρασαν και πέρασαν μπροστά με 2-1 χάρη στα γκολ του Οκαζάκι και του Βάρντι.

Η Άρσεναλ ευτύχησε να ισοφαρίσει στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου με τον Γουέλμπεκ και οι δυο ομάδες ήγαν ισόπαλες στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα.

Εξίσου εντυπωσιακό ήταν και το δεύτερο μέρος με τον Βάρντι να δίνει εκ νέου το προβάδισμα στη Λέστερ, αλλά η Άρσεναλ φύλαγε το καλύτερο για το τέλος και πήρε τη νίκη με δυο γκολ στο τελευταίο δεκάλεπτο, από τους Ράμσεϊ και Ζιρού.