Serie A: η Τζένοα “θύμωσε” τη Γιουβέντους και το “πλήρωσε”

Σχεδόν πριν «πατήσει» το γήπεδο, η «Μεγάλη Κυρία» βρέθηκε να χάνει με 2-0, αλλά ο Ντιμπάλα είχε άλλη άποψη….

Η αντίπαλος του Ολυμπιακού στους ομίλους του Champions League, Γιουβέντους, δέχθηκε τη ψυχρολουσία στη Γένοβα, καθώς στα 7 πρώτα λεπτά του αγώνα βρέθηκε να χάνει με 2-0 από την τοπική Τζένοα.

Μόλις 18 δευτερόλεπτα είχαν περάσει και ο Πιάνιτς με το γρηγορότερο αυτογκόλ στην ιστορία της Serie A έδωσε προβάδισμα στους γηπεδούχους. Στο 7΄ τα πράγματα δυσκόλεψαν ακόμη περισσότερο για τους πρωταθλητές, καθώς με την χρήση του VAR καταλογίστηκε πέναλτι υπέρ της Τζέονα, το οποίο μετέτρεψε σε γκολ ο Γκαλαμπίνοφ.

Η «Γιούβε» όμως αποδείχτηκε πολύ σκληρή…. για να πεθάνει και η αντίδραση της ήταν εκπληκτική. Ο Ντιμπάλα πήρε το όπλο του και πριν κλείσει το ημίχρονο πέτυχε 2 γκολ ισοφαρίζοντας την αναμέτρηση.

Στο 61΄ ο Κουαδράδο αξιοποίησε την υπέροχη ασίστ του Μάντζουκιτς και με πλασέ έφερε τα πάνω κάτω στο ματς, ενώ στις καθυστερήσεις του αγώνα και πάλι ο Ντιμπάλα με αριστερό σουτ «υπέγραψε» το τελικό αποτέλεσμα.