Super League: “βύθισε” τον Πλατανιά η Λαμία

Η ομάδα του Μπάμπη Τεννέ πήρε το… τρίποντο-ανάσα κόντρα στους ουραγούς Χανιώτες.

Τραγικός σε ένα ακόμη παιχνίδι ο Πλατανιάς έχασε δίκαια με 2-0 από την νεοφώτιστη Λαμία.

Οι Χανιώτες στο πρώτο ημίχρονο έχασαν 2-3 σημαντικές ευκαιρίες με τους Γκρζέλτσακ, Ντεβέσα (δοκάρι στο 42'), όμως στη συνέχεια παρέδωσαν τα… όπλα.

Η Λαμία, με ψύχραιμο παιχνίδι, έφτασε στο γκολ στο 50ο λεπτό, όταν ο Βασιλαντωνόπουλος έγινε κάτοχος της μπάλας έξω από τη μεγάλη περιοχή και με ατομική ενέργεια και σουτ στη γωνία έκανε το 1-0.

Στη συνέχεια κυριάρχησαν τα νεύρα και τα πολλά λάθη, οπότε οι φάσεις βγήκαν με το... σταγονόμετρο. Ο Πλατανιάς απείλησε στο 86' με σουτ του Κοροβέση, όμως η Λαμία "καθάρισε" το ματς στο 92' με δράστη ξανά με τον νεαρό Βασιλαντωνόπουλο .

ΟΙ ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ:

ΛΑΜΙΑ (Τεννές): Παπαδόπουλος, Παντελιάδης, Αναστασιάδης, Κουτρομάνος, Ασίγκμπα, Όμο, Μπλάζιτς, Αναστασόπουλος (56' Πίτι), Ακόστα (86' Φράγκος), Βασιλαντωνόπουλος, Βάντερσον (80' Τσούκαλος).

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ (Παράσχος): Κοκκαλάς, Ζακ, Ντικαμονά, Καρυπίδης (80' Δημούτσος), Στάθης, Σκαντουρέλι, Πλιάτσικας (65' Κοροβέσης), Πατράλης, Ενσικούλου, Ντεβέσα (72' Παπανικολάου), Γκρζέλακ.