Έβγαλε την… υποχρέωση ο ΠΑΟΚ

Ο “δικέφαλος του βορρά” νίκησε και στην Τούμπα τα Τρίκαλα και πέρασε στους “8” του Κυπέλλου Ελλάδας.

Ο ΠΑΟΚ “ζευγάρωσε” τις νίκες του επί των Τρικάλων και προκρίθηκε στους “8” του Κυπέλλου Ελλάδας.

Ο «δικέφαλος του βορρά», ο οποίος είχε ουσιαστικά εξασφαλίσει την πρόκρισή του στα προημιτελικά της διοργάνωσης από το πρώτο παιχνίδι, όταν είχε επικρατήσει 5-1 στη θεσσαλική πόλη, νίκησε και στην Τούμπα 2-1 τον ΑΟΤ , στον αγώνα ρεβάνς για τη φάση των “16” της διοργάνωσης.

Ο ΠΑΟΚ προηγήθηκε με τον Πρίγιοβιτς στο 78΄, τα Τρίκαλα ισοφάρισαν στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Μιλοσάβλιεφ, ενώ οι γηπεδούχοι πήραν τη νίκη με το πέναλτι του Πρίγιοβιτς στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων.

ΠΑΟΚ (Ραζβάν Λουτσέσκου): Σιαμπάνης, Κρέσπο (60΄ Μυστακίδης), Μαλεζάς, Πούγγουρας, Δεληγιαννίδης, Τσίμιροτ (81΄ Πέλκας), Σάχοβ, Λημνιός, Μπίσεσβαρ, Μακ (70΄ Κουλούρης), Πρίγιοβιτς.

ΤΡΙΚΑΛΑ (Αντώνης Παρασίου): Αποστολίδης, Χιντζίδης, Λεάντρο (73΄ Βέρτζος), Κοτσώνης, Πάνος, Τσιάρας, Ανδρεόπουλος, Ντίνας, Γροντής, Τόμιτς (62΄ Μιλοσάβλιεβ), Ζγκούρι (73΄ Ντακόλ).