Επεισόδια στο Εθνικός – Προοδευτική: αναίσθητος ο αρχηγός των φιλοξενουμένων (βίντεο)

Σοβαρά επεισόδια στις κερκίδες κατά τη διάρκεια του αγώνα της Γ' Εθνικής.

Σοβαρά επεισόδια εκτυλίχθηκαν κατά τη διάρκεια του αγώνα Εθνικός – Προοδευτική, για τη Γ’ Εθνική.

Στο 70ό λεπτό ο διαιτητής, έδειξε πέναλτι σε μαρκάρισμα του Καλαϊτζίδη στον Γκέσιο. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Κατσικοκέρης ο οποίος ευστόχησε κι έκανε το 1-0.

Κάπου εκεί το παιχνίδι διακόπηκε για λίγα λεπτά, καθώς υπήρξε ένταση στην εξέδρα μεταξύ των οπαδών των δύο ομάδων και τις δυνάμεις της αστυνομίας να κάνουν χρήση χειροβομβίδων κρότου λάμψης. Περίπου πέντε λεπτά αργότερα τα πνεύματα ηρέμησαν και το παιχνίδι άρχισε και πάλι.

Από τα επεισόδια έπεσε αναίσθητος ο γενικός αρχηγός των φιλοξενουμένων.

Σύμφωνα με την ομάδα της Προοδευτικής και όσα έγραψε στο λογαριασμό της στο Facebook, ο Βαγγέλης Ντάγκας δέχθηκε χτυπήματα με αποτέλεσμα να πέσει αναίσθητος και να μεταφερθεί στο νοσοκομείο.