“Εκτέλεση” του Λεβαδειακού από την άσπρη βούλα

“Δήμιος” των Βοιωτών ο Μοράρ που χάρισε το... τρίποντο στον Παναιτωλικό.

Με το "διπλό"... απέδρασε από τη Λειβαδιά ο Παναιτωλικός. Οι Αγρινιώτες χάρις σε δύο πέναλτι επικράτησαν 2-1 του Λεβαδειακού.

Το σκορ άνοιξε ο Μοράρ στο 37' από την άσπρη βούλα (μετά από τραγικό λάθος του Τσαμπούρη και ανατροπή από τον Επασί).  Τρία λεπτά αργότερα ισοφάρισε ο Μαρκόφσκι (από εξαιρετική ασίστ Σουμπίνιο).

Στο 56ο λεπτό, όμως ο τερματοφύλακας της Λεβαδειακού αποβλήθηκε με 2η κίτρινη κάρτα όταν ανέτρεψε τον Ντίας, την εκτέλεση του πέναλτι ανέλαβε, και πάλι, ο Μοράρ που σημάδεψε τη δεξιά γωνία του Σωτηρίου, χαρίζοντας το τρίποντο για την ομάδα του Δέλλα

Δύο δοκάρια είχαν οι ηττημένοι, αμφότερα σε απευθείας εκτελέσεις φάουλ των Σουμπίνιο (17') και Τσαμπούρη (76').

Στους 26 βαθμούς ανέβηκε ο Παναιτωλικός (στο +10 από την επικίνδυνη ζώνη), στους 25 έμεινε ο Λεβαδειακός.

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ: Επασί, Λεονάρντο, Αντιλέχου, Νίκας (58΄ Σωτηρίου), Τσαμπούρης, Μητρόπουλος, Σουμπίνιο (66΄ Καραχάλιος), Φαβάρο, Καθάριος (76΄ Ζαραδούκας), Γιακουμάκης, Μαρκόφσκι

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ: Κυριακίδης, Χαντάκιας, Μύγας, Σοάρες (72΄ Μπαρμπόσα), Μαρινάκης, Μάρκος Πάουλο, Μπεχαράνο, Ρόσα (91΄ Κλέσιο), Μοράρ, Μάζουρεκ (97΄ Βασιλούδης), Ντίας