Μετέτρεψαν το γήπεδο σε… ρινγκ (βίντεο)

Άγριο ξύλο σε ποδοσφαιριικό αγώνα στην Βραζιλία. Δέκα κόκκινες κάρτες έδειξε ο διαιτητής...

Σε αγώνα μποξ μετατράπηκε η αναμέτρηση ανάμεσα στη Βιτόρια και τη Μπαΐα στη Βραζιλία. Το ματς διακόπηκε, τελικά, με τον διαιτητή να έχει δείξει συνολικά 10 κόκκινες και 8 κίτρινες κάρτες!

Τα “προεόρτια” ξεκίνησαν από το πρώτο 45λεπτο, στη διάρκεια του οποίοι είχαν, ήδη, “κιτρινιστεί” 6 παίκτες. Οι δυο ομάδες, πάντως, πήγαν ήρεμα στα αποδυτήρια με τους γηπεδούχους να προηγούνται 1-0.

Η κατάσταση ξέφυγε από κάθε έλεγχο στην επανάληψη. Η Μπαΐα ισοφάρισε στο 50’ με πέναλτι, ο σκόρερ πήγε να πανηγυρίσει μπροστά από τους οπαδούς των γηπεδούχων και ακολούθησε το…. χάος.

Οι παίκτες των δύο ομάδων πιάστηκαν στα χέρια, οι μπουνιές έπεφταν… βροχή και χρειάστηκε να περάσουν 16 λεπτά και ο διαιτητής να αποβάλει 8 παίκτες για να αποκατασταθεί η ηρεμία. Τον δρόμο για τα αποδυτήρια πήραν 3 ποδοσφαιριστές της Βιτόρια και 5 της Μπαΐα. Η αναμέτρηση συνεχίστηκε, αλλά μετά την αποβολή δύο ακόμη παικτών της Βιτόρια, ο αγώνας διακόπηκε.