Άνοιξε… λογαριασμό με την Γιουβέντους ο Ρονάλντο (βίντεο)

Τα δυο πρώτα του γκολ με την φανέλα της Γιουβέντους πέτυχε ο Πορτογάλος σταρ...

Ο Κριστιάνο Ρονάλντο μετά από τρία επίσημα παιχνίδια με την φανέλα της Γιουβέντους στο ιταλικό πρωτάθλημα κατάφερε να βρει τον δρόμο προς τα δίχτυα και να ανοίξει λογαριασμό με την «Μεγάλη Κυρία», στο παιχνίδι κόντρα στην Σασουόλο.

Ο Πορτογάλος σταρ πέτυχε και τα δύο γκολ της ομάδας του που επικράτησε εντός έδρας με 2-1 επί της Σασουόλο, για την τέταρτη αγωνιστική του ιταλικού πρωταθλήματος.

Ο  Ρονάλντο πέτυχε το πρώτο του γκολ με τη φανέλα της Γιουβέντους στο 50ο λεπτό της αναμέτρησης, στέλνοντας από το μισό μέτρο την μπάλα στα δίχτυα, ενώ 15 λεπτά αργότερα βρήκε και πάλι δίχτυα, τελειώνοντας με υποδειγματικό τρόπο μία αντεπίθεση της ομάδας του Αλέγκρι.

Οι φιλοξενούμενοι το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν το σκορ στις καθυστερήσεις, με κεφαλιά του Μπαμπακάρ.

Η Γιουβέντους έκανε το 4/4 στο ιταλικό πρωτάθλημα και παρέμεινε μόνη στην κορυφή της βαθμολογίας.