Ο Νάτχο “λύτρωσε” τον Ολυμπιακό

Οι «ερυθρόλευκοι» πήραν την νίκη στις καθυστερήσεις κόντρα στον Αστέρα Τρίπολης και έκαναν το «3 στα 3» στο πρωτάθλημα.

Ο Αστέρας Τρίπολης κόντευε να σοκάρει τον Ολυμπιακό στο Φάληρο, καθώς στο 92΄ το σκορ ήταν 1-1 (18΄ Καμαρά - 67΄ Τόνσο), αλλά στο σημείο εκείνο ο Μπίμπρας Νάτχο, που είχε περάσει αλλαγή μερικά λεπτά πριν, σκόραρε το νικητήριο γκολ των γηπεδούχων.

Οι «ερυθρόλευκοι» επιβλήθηκαν 2-1 των Αρκάδων, έκαναν το «3 στα 3» στο πρωτάθλημα και ξαναέφτασαν την ΑΕΚ στην κορυφή, ενώ ο Αστέρας παραμένει χωρίς βαθμό έχοντας παίξει προηγουμένως με τον ΠΑΟΚ και την Ένωση!

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Πέδρο Μαρτίνς): Γιαννιώτης, Ελαμπντελαουί, Μιράντα, Βούκοβιτς, Τσιμίκας, Καμαρά (84΄ Νάτχο), Μπουχαλάκης, Φορτούνης (74΄ Φετφατζίδης), Ποντένσε, Χριστοδουλόπουλος (72΄ Χασάν), Γκερέρο

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (Σάββας Παντελίδης): Παπαδόπουλος, Βλάχος, Τριανταφυλλόπουλος, Πασαλίδης, Ορτέγκα, Ιγκλέσιας, Μουνάφο, Τσιλιανίδης, Καλτσάς (61΄ Τόνσο), Κώτσιρας (46΄ Φερνάντεζ), Μανιάς (79΄ Βαλιέντε)