“Ψυχρολουσία” στις καθυστερήσεις για τον Παναθηναϊκό

Η Ξάνθη “έκλεψε” τον βαθμό της ισοπαλίας, με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στην εκπνοή της αναμέτρησης.

Χιτσκοκικό φινάλε είχε η αναμέτρηση του Παναθηναϊκού με την Ξάνθη για την 16η αγωνιστική της Super League.

Το τελικό 2-2 χαροποίησε τους “Ακρίτες”, οι οποίοι ισοφάρισαν με πέναλτι στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 19΄ με τον Κάστρο, αλλά με μεγάλη εμφάνιση στην επανάληψη οι “πράσινοι” έκαναν την ανατροπή. Ο Μπουζούκης ισοφάρισε στο 48΄ και ο Κολοβέτσιος στο 68΄ έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του.

Ο Κάτσε στο 75΄ είχε δοκάρι και έχασε την ευκαιρία να “καθαρίσει” το παιχνίδι για την ομάδα του Δώνη.

Η Ξάνθη δεν τα παράτησε, συνέχισε να πιέζει και στο τελευταίο λεπτό ο Κάστρο κέρδισε πέναλτι και το εκτέλεσε εύστοχα, διαμορφώνοντας το τελικό 2-2.