Έλαμψε ο Παυλίδης στην πρεμιέρα του ολλανδικού πρωταθλήματος

Ο 21χρονος Έλληνας επιθετικός χάρισε στην Βίλεμ τη νίκη στην πρεμιέρα της φετινής Eredivisie.

Με απόλυτο πρωταγωνιστή τον Βαγγέλη Παυλίδη, η Βίλεμ έκανε… ποδαρικό με το δεξί στην αγωνιστική περίοδο 2019-20, νικώντας εκτός έδρας με 3-1 την Τσβόλε, στην πρεμιέρα της εφετινής Eredivisie.

Μια νίκη που ήρθε με ανατροπή, μάλιστα, καθώς οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 39ο λεπτό με τον Τάι, αλλά υπολόγιζαν χωρίς τον 21χρονο Θεσσαλονικιό επιθετικό, που παίζει στην Ολλανδία δανεικός από την Μπόχουμ.

Ο Παυλίδης ισοφάρισε μόλις δύο λεπτά αργότερα, ενώ στο 72΄ “κλείδωσε” τη νίκη για την ομάδα του, σκοράροντας το τρίτο τέρμα της, κι αφού στο ενδιάμεσο (47΄) το αυτογκόλ του Λέεμανς είχε βάλει μπροστά την Βίλεμ.

Να σημειωθεί ότι εκτός του Παυλίδη, βασικός στην ομάδα του Άντρι Κόστερ ήταν και ο Μάριος Βρουσάι.