25 Σεπτεμβρίου 2019 19:03

Κύπελλο Ελλάδας: έχασε από το Ανατόλια ο Ολυμπιακός

Ο Ολυμπιακός Β’ αποκλείστηκε στην τρίτη αγωνιστική της Α’ Φάσης του Κυπέλλου.

-

Εύκολα νίκησε το Ανατόλια την αναπτυξιακή ομάδα του Ολυμπιακού (76-91) και πήρε το εισιτήριο για την επόμενη φάση του Κυπέλλου.

Η αναμέτρηση έγινε στη βοηθητική σάλα του ΣΕΦ με τους γηπεδούχους να στερούνται τις υπηρεσίες του Ποκουσέφσκι.

Οι φιλοξενούμενοι στο πρώτο ημίχρονο κατάφεραν να επιβάλλουν πλήρως το ρυθμό τους, είχαν καλά στατιστικά πίσω από τα 6,75 και βρέθηκαν γρήγορα με διψήφια διαφορά πόντων την οποία διατήρησαν μέχρι την ανάπαυλα.

Στο τρίτο δεκάλεπτο η αναπτυξιακή ομάδα του Ολυμπιακού μείωσε σε 56-59, όμως και πάλι οι Θεσσαλονικείς βρήκαν τρόπο να ξεφύγουν στο σκορ. Οι όποιες προσπάθειες αντεπίθεσης έπεσαν στο κενό κι έτσι το Ανατόλια θα υποδεχτεί την Λάρισα (ομάδα Basket League) στην επόμενη φάση.

Τα δεκάλεπτα: 14-26, 37-46, 59-70, 76-91