06 Αυγούστου 2023 09:12

Μουντιάλ Γυναικών: Ολλανδία - Ισπανία το πρώτο ζευγάρι στις “8”

Την πρόκριση της στις "8" πέτυχε η Ολλανδία, μετά από την νίκη της, στον πρώτο αγώνα της Κυριακής για το Μουντιάλ Γυναικών, που προβάλλεται απο ΑΝΤ1 και ANT1+

-

Η εθνική ομάδα ποδοσφαίρου της Ολλανδίας, πρωταθλήτρια κόσμου το 2019, προκρίθηκε στα προημιτελικά του Μουντιάλ 2023, που διεξάγεται στην Αυστραλία και στην Νέα Ζηλανδία.

Οι «οράνιε» νίκησαν στην «φάση των 16» την Νότια Αφρική με 2-0 και θα διεκδικήσουν ένα «εισιτήριο» για τον ημιτελικό της κορυφαίας διοργάνωσης, με αντίπαλο την Ισπανία.

Τα τέρματα των Ευρωπαίων, σημείωσαν στο ένατο λεπτό η Ρόορντ και η Μπερενστάϊν στο 68ο λεπτό της αναμέτρησης.

Μουντιάλ Γυναικών - Ολλανδία - Νότια Αφρική

Μέχρι και την Κυριακή 20 Αυγούστου ζούμε ξανά Μουντιάλ το καλοκαίρι, καθώς η μεγαλύτερη διοργάνωση ποδοσφαίρου γυναικών προβάλλεται αποκλειστικά στον ΑΝΤ1 και στο ΑΝΤ1+!

Για διαρκή ενημέρωση, εικόνες από τους αγώνες, ρεπορτάζ, αρθρογραφία και όλα όσα αφορούν το Μουντιάλ Γυναικών, πατήστε ΕΔΩ

Αυστραλία - Φωτιά: Νεκρά πέντε παιδιά και ο πατέρας τους (εικόνες)

Προϋπολογισμός 2024: Αυξήσεις σε μισθούς, συντάξεις και επιδόματα

Missing Alert: Αγνοούμενη βρέθηκε σε νοσοκομείο