LATEST NEWS

Αθλητικά /ΠοδόσφαιροΔημοσίευση: 21 Ιανουαρίου 2018 19:36

Γκολ και θέμα στο ΠΑΣ Γιάννινα – Ατρόμητος

Εντυπωσιακό ματς με συνεχείς ανατροπές και τρία γκολ από το 87΄και μετά.

Απίστευτο ματς στους «Ζωσιμάδες» όπου ΠΑΣ Γιάννινα και Ατρόμητος αναδείχθηκαν ισόπαλοι 2-2, ενώ το σκορ στο 87΄ ήταν 0-1 με πέναλτι του Ντάουντα από το 71ο λεπτό. Ο Κόντε στο 87΄ και ο Μπέρτρα στο 89΄ υπέγραψαν τη μεγάλη ανατροπή για τους γηπεδούχους, όμως το παιχνίδι δεν είχε τελειώσει ακόμα και στο 90΄ ο Καρασαλίδης διαμόρφωσε το τελικό 2-2.

«Μουδιασμένος» ξεκίνησε ο Ατρόμητος. Τόσο η ήττα από τον Παναιτωλικό, αλλά βέβαια και η δυναμική της ομάδας των Ιωαννίνων υποχρέωσαν σε παθητικό ρόλο τους Περιστεριώτες που κινδύνεψαν στο πρώτο ημίωρο.

Πολύ μεγάλη ευκαιρία έχασαν οι γηπεδούχοι στο 21΄ με εκπληκτικό απευθείας φάουλ του Κόντε, που βρήκε το οριζόντιο δοκάρι του Γιαννιώτη. Σιγά σιγά οι παίκτες του Κάναντι άρχισαν να ισορροπούν το ματς και λίγο έλειψε να «χτυπήσουν» στο πιο κομβικό σημείο, δύο λεπτά πριν από την ολοκλήρωση του ημιχρόνου. Ομως, το διαγώνιο σουτ του Ντάουντα αποκρούστηκε από το δοκάρι.

Στο β΄ ημίχρονο ο Ατρόμητος ήταν ακόμα καλύτερος και άγγιξε το γκολ στο 66΄ πάλι με τον Ντάουντα να αστοχεί από τη... μικρή περιοχή! Όμως ο ίδιος παίκτης πήρε το «αίμα» του πίσω πέντε λεπτά αργότερα όταν εκτέλεσε εύστοχα το πέναλτι που κέρδισε ο Μπουσούλαζιτς στην ανατροπή του από τον Αποστολόπουλο.

Οι Περιστεριώτες μάλλον πίστεψαν ότι εκεί τελείωσαν τα πάντα και οι γηπεδούχοι βρήκαν την ευκαιρία για μια μεγάλη ανατροπή. Μέσα σε τρία λεπτά το σκορ έγινε 2-1 με τον Κόντε στο 87΄ να ισοφαρίζει και τον Μπερτρά -χρυσή αλλαγή του Πετράκη- να δίνει προβάδισμα στον ΠΑΣ. Το τελικό αποτέλεσμα, όμως, κρίθηκε από ένα λάθος του τερματοφύλακα Γιαννίκογλου ο οποίος έχασε τη μπάλα από τον Μπουσούλαζιτς στο 90΄. Η ασίστ ήταν εύκολη προς τον Καρασαλίδη που έγραψε το 2-2.

Διαιτητής:

Κίτρινες: Βιντάλ, Μπερτρά - Σάκιτς, Χατζηισαϊας

Οι συνθέσεις

ΠΑΣ Γιάννινα (Γιάννης Πετράκης): Γιαννίκογλου, Τζημόπουλος, Μπουκουβάλας, Γιάκος, Μανθάτης, Αποστολόπουλος, Βιντάλ (79΄ Μπερτρά), Μιχαήλ, Γαρουφαλιάς, Λίλα (63΄ Χαλκιαδάκης), Κόντε.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Νταμίρ Κάναντι): Γιαννιώτης, Ρισβάνης, Χατζηισαΐας, Γιαννούλης, Σάκιτς, Βασιλακάκης, Μάντσον, Ντιγκινί, Ντάουντα (79΄ Βασιλείου), Μπουσούλατζιτς, Ούμπιντες (82΄ Καρασαλίδης).

Pοή στη κατηγορία: Αθλητικά
Μαγεύει η ταινία του ΕΟΤ για την Ελλάδα (βίντεο)23:59“Τα γυρίζει” η Σαουδική Αραβία: δεν γνωρίζουμε πώς πέθανε ο Κασόγκι23:50Πρόβατα αντί για αυτοκίνητα στους δρόμους της Μαδρίτης (βίντεο)23:44Αντίστροφη μέτρηση για τη φορολοταρία23:29GP Όστιν: νίκησε ο Κίμι Ραϊκόνεν23:14Δυναμική η επιστροφή της μυθοπλασίας στον ΑΝΤ122:59Τεράστια φωτιά σε εργοστάσιο μετάλλων (βίντεο)22:44Super League: o ΟΦΗ “δάγκωσε” τον Ολυμπιακό22:29Η ανακάλυψη που εξέπληξε τους αστρονόμους22:14Χειροπέδες σε δημοτικό σύμβουλο που σκότωσε επίδοξο ληστή (βίντεο)21:59“Κάβος: Πάρτι Χωρίς Όρια” από το Vice Greece21:44Μεγάλες ζημιές από ανεμοστρόβιλο στη Λευκωσία (βίντεο)21:29Η Ελλάδα έπαυσε τον επίτιμο πρόξενο στη Βαρκελώνη (βίντεο)21:16Super League: ο ΠΑΟΚ “έφερε τούμπα” τον Άρη21:02Και τα δάση έχουν… αυτιά!20:47Ο ΑΝΤ1 “βουτά” στην ιστορία της μαντινάδας (βίντεο)20:33Super League: η Ξάνθη “βύθισε” τον Λεβαδειακό20:19Αποθέωση για την Ολυμπιακή Ομάδα Νέων (βίντεο)20:05“Κουρεύουν” τα “κόκκινα” δάνεια οι τράπεζες19:52Νέες κόντρες στη συγκυβέρνηση και ανταλλαγή “πυρών” στους ΑΝΕΛ19:38
00:01:43
Τσέλσι – Μάντσεστερ Γ.: η ισοφάριση που προκάλεσε την “έκρηξη” του Μουρίνιο 20-10-2018 20:49
00:01:10
Η ανθρώπινη πλευρά του Μέσι και οι απογοητευτικές εικόνες του Μαραντόνα19-10-2018 20:30