21 Ιουλίου 2023 13:27 Τελευταία ενημέρωση : 21 Ιουλίου 2023 21:10

Μουντιάλ Γυναικών: Η Ισπανία ξεκίνησε με το... δεξί (εικόνες)

Χαλαρή ήταν η πρεμιέρα των Ισπανίδων στο τρίτο παιχνίδι της δεύτερης αγωνιστικής ημέρας του Μουντιάλ Γυναικών, που μεταδίδεται από τον ΑΝΤ1 και το ANT1+

-

Εύκολο έργο είχε η Ισπανία, στην πρεμιέρα της στο Μουντιάλ 2023 γυναικών, που φιλοξενείται στα γήπεδα της Αυστραλίας και της Νέας Ζηλανδίας.

Η «ρόχα» επιβλήθηκε άνετα της Κόστα Ρίκα με 3-0 στο Ουέλινγκτον, στο πλαίσιο του Γ΄ ομίλου, «καθαρίζοντας» το ματς από το πρώτο ημίχρονο, όταν σκόραρε τρεις φορές σε διάστημα επτά λεπτών (αυτογκόλ της Ντελ Κάμπο στο 21΄ και τέρματα της Μπονμάτι στο 23΄ και της Γκονζάλεθ στο 27΄).

Μουντιάλ Γυναικών - Ισπανία - Κόστα Ρίκα

Η Ισπανία έχασε ευκαιρίες για μεγαλύτερο σκορ, με κορυφαία το πέναλτι της Ερμόσο που απέκρουσε η τερματοφύλακας Σολέρα.

Το μεγάλο αστέρι της ιβηρικής ομάδας, η Αλέξια Πουτέγιας, περασε στον αγωνιστικό χώρο ως αλλαγή στο 77ο λεπτό, καθώς δεν βρίσκεται ακόμη στην καλύτερη δυνατή κατάσταση, μετά τη ρήξη χιαστού που υπέστη πέρυσι.

Μέχρι και την Κυριακή 20 Αυγούστου ζούμε ξανά Μουντιάλ το καλοκαίρι, καθώς η μεγαλύτερη διοργάνωση ποδοσφαίρου γυναικών προβάλλεται αποκλειστικά στον ΑΝΤ1 και στο ΑΝΤ1+!

Για διαρκή ενημέρωση, εικόνες από τους αγώνες, ρεπορτάζ, αρθρογραφία και όλα όσα αφορούν το Μουντιάλ Γυναικών, πατήστε ΕΔΩ

Γυναικοκτονία - Αυλίδα: “Την σκότωσα γιατί δεν πέρναγα καλά μαζί της”

“The Rock” - Ντουέιν Τζόνσον: Θα πάρει την μεγαλύτερη αμοιβή ηθοποιού για μια ταινία

Τέξας: Ζευγάρι βίαζε 18χρονη επί εβδομάδες – Την κρατούσαν όμηρο και δεμένη στο κρεβάτι