24 Σεπτεμβρίου 2023 10:53

MLS: Ο Γιακουμάκης στην κορυφή των σκόρερ

Ο διεθνής Έλληνας σημείωσε το τρίτο γκολ της Ατλάντα Γιουνάϊτεντ, που νίκησε με 4-1 την Μόντρεαλ και έπιασε στην πρώτη θέση των σκόρερ του MLS, τον Χάνι Μουκτάρ της Νάσβιλ.

-

Ονειρεμένη αποδεικνύεται η θητεία του Γιώργου Γιακουμάκη στο MLS, καθώς ο Έλληνας επιθετικός, έφθασε τα 15 γκολ και «μοιράζεται» την κορυφή των σκόρερ, μαζί με τον Χάνι Μουκτάρ της Νάσβιλ, συνιδιοκτησίας των αδελφών Αντετοκούνμπο!

Ο Γιακουμάκης σημείωσε το τρίτο γκολ της Ατλάντα Γιουνάϊτεντ, που νίκησε με 4-1 την Μόντρεαλ, όταν στο 46ο λεπτό πλάσαρε εξαιρετικά τον αντίπαλο τερματοφύλακα, ενώ τα υπόλοιπα τέρματα της ομάδας του, πέτυχαν οι Σίλβα (30`), Αμάντα (33`) και Μοσκέρα (89`). Για τους φιλοξενούμενους, μείωσε ο Χαμντί στο 40ο λεπτό.

Γουαδαλαχάρα: Η Σάκκαρη κατέκτησε το τρόπαιο (βίντεο)

Λίμνη Κάρλα – αγνοούμενος ψαράς: Εντοπίστηκε η βάρκα του

Δεύτερη μεταμόσχευση καρδιάς χοίρου σε άνθρωπο (εικόνες)